Mały ptaszek i ptaki

W ostatnich tygodniach Rosario miało co najmniej 20 strzelanin między stacjami paliw, szkołami, związkami zawodowymi, domami prywatnymi i punktami spożywczymi. Gniew jest widoczny na ulicy, w każdej rozmowie i oczywiście na portalach społecznościowych, zwłaszcza polityków.

Stare wyrażenie „małpa z ostrzem” już dawno powinno zostać zmienione na „polityk z Twitterem”. Niektórzy nie wiedzą, inni nie, a większość naprzemiennie publikuje na Twitterze anegdoty w nadziei, że będą wyglądać bardziej humanitarnie, z publikacjami instytucjonalnymi i przemyślanymi opiniami w nadziei osiągnięcia rangi męża stanu.

W niedzielę wieczorem Rosario zaskoczyła nas wszystkich wiadomością o oddzielnej strzelaninie w dwóch popularnych restauracjach. Najbardziej zdziwieni byli ci, którzy jedli w tych miejscach i oczywiście musieli schronić się pod stołami. A w poniedziałek z samego rana, choć było to święto, dziennikarze czekali głodni priorytetów, przynajmniej pilnych zadumy na Twitterze lokalnych sztabu politycznego.

Pierwsza postać powiatu, z Szarego Domu, pochodziła z publikacji protokolarnych spotkań z polskim ambasadorem i niejasnych rozważań na temat Dnia Suwerenności Narodowej: „Fakt, który skłania nas do refleksji (…) nad budowaniem powiatu, który akceptuje różnice ale nie nierówności”. Jaki jest stosunek zapasów do floty anglo-francuskiej?

Ale następnego dnia, tak, po niezliczonych jednorazowych strzelaninach w Płonącym Mieście, pokazał, że nie jest nie na miejscu i napisał na Twitterze… o 60. rocznicy decyzji Perona o stypendium uniwersyteckim.

W międzyczasie burmistrz miasta przyszedł z ostrzeżeniem epidemiologicznym: jego tweety w zeszłym tygodniu ujawniły statystyki Ministerstwa Zdrowia Publicznego dotyczące COVID, te liczby dzień po dniu, dwa lata temu, opisujące zarażonych, wyzdrowiałych, zmarłych, zaszczepionych , okupacja. O rodzinie, między innymi, io tym, że w tym momencie wirusowej apokalipsy nikt nie czyta i nie gromadzi się w niższym newsroomie.

Zaledwie 48 godzin po tym, jak El Establo zamienił się w kowbojską stajnię filmową, postanowił opublikować zdjęcie z senatorem-elektem Lewandowskim, obaj z twarzą „Zobaczmy, co możemy zrobić z tym quilombo”. Senator-elekt właśnie to przesłał dalej.

Najbardziej reprezentatywni radni w mieście – aw międzyczasie – celebrowaliśmy kongregacje tak, jakby nie było nic innego, skorzystaliśmy z okazji, by głosić zgodnie z ich sojuszami. Anita skorzystała z okazji, aby zrobić drewno na opał z powalonych kłód i w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin była wściekła, wezwała Patricię Bullrich (ale nie członka Rady Rosario?) i uderzyła prezydenta i, nawiasem mówiąc, ambasadora w Chile Rafaela Bielsa, który jak zwykle miał mniej dyplomacji niż tłum Wikingów w XI wieku.

Oficjalny burmistrz Maru, którego ostatnie tweety były notyfikacją parafialną od rady, po niedzielnej strzelaninie, postanowił zaprzestać stosowania siatki na ptaki. Wydawało się, że nie ma wiele do powiedzenia.

Ani wicegubernatora, ministra bezpieczeństwa regionalnego (jego tweet to intrygujący album ze zdjęciami broni skonfiskowanej Toumbie), ani Kirchneristy Normy Lopez. Jego nowy partner, doradca uliczny, który nie wie, jak zmienić gumkę, wysłał to na Twitterze tylko do swoich „certyfikowanych wyznawców”.

Z drugiej strony, przedstawiciel Federico Angelini, Roy i kilku przeciwników cyfrowo potępiło ogólną „mafię”. Najwyraźniej nie słuchali właściciela Jorgito Jr. , który powiedział, że jest blisko Los Monos i dlatego strzały nie mogą padać z tamtej strony.

Oczywiście niezbyt dobrze myślący senator Województwa Traverie jest bardzo zaniepokojony jego sprawami, podobnie jak zabrano mu czas, aby powiedzieć, że zaproponował ustawę, aby ćwiczenia ewakuacyjne w sytuacjach ekstremalnych i katastrofach były przeprowadzane we wszystkich budynkach szkolnych w powiecie. Cóż, lepsze bezpieczeństwo.

Pilne ćwiczenia kryzysowe dla każdego.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *