Mama ostrzega przed używaniem tamponów po tym, jak dwie córki prawie umarły

Mama ostrzega przed używaniem tamponów po tym, jak dwie córki prawie umarły

Zdrowie kobiet

Matka szóstki dzieci ze stanu Indiana ostrzega przed używaniem tamponów po tym, jak dwie jej córki trafiły do ​​szpitala z sepsą wynikającą z zakażenia zespołem wstrząsu toksycznego.

„Szczerze myśleliśmy, że ich stracimy” – powiedział Javon Johnson (46 l.) z Elkhart. Powiedział Kennedy News. „Oboje byli w naprawdę złym stanie. To była delikatna sytuacja, ponieważ ich narządy miały stan zapalny i groziło im przestanie działać. „

Johnson powiedziała, że ​​jej córka, 21 l. Devin, zachorowała w maju 2022 r. po użyciu „superchłonnego” tamponu. Właśnie skończyła się miesiączka, kiedy wystąpiły u niej objawy grypopodobne i nie była w stanie chodzić bez pomocy.

Devine spędził tydzień na oddziale intensywnej terapii. Rodzina wróciła do szpitala w lipcu, kiedy córka Johnsona, 17-letnia Jaya, doświadczyła podobnych objawów podczas rodzinnych wakacji na Florydzie.

„Od dwóch dni po raz pierwszy użyłam tamponów” – wyjaśnił Javon. „Byliśmy na Florydzie na rodzinnych wakacjach, a ona chciała po prostu popływać”.

Jaya Johnson, lat 17, cierpiała na objawy podobne do objawów swojej starszej siostry Devine, która cierpiała na sepsę spowodowaną zespołem wstrząsu toksycznego.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Jaya zachorowała w lipcu 2022 roku podczas rodzinnego wyjazdu na Florydę.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Javon początkowo myślał, że Jaya cierpi na udar cieplny z powodu zaczerwienienia jej dłoni, dopóki stan Jayi nie pogorszył się z powodu infekcji wirusowej, nudności i wysokiej gorączki.

Według doniesień została zabrana na izbę przyjęć, gdzie podano jej ibuprofen.

Jaya straciła przytomność, więc wysłano karetkę, która zabrała ją z powrotem do szpitala.

„Nie mogliśmy uwierzyć, że coś takiego naprawdę nam się przydarzyło. Jakie są szanse?” – zastanawiał się Javon.

U Gai, podobnie jak u Devine’a, zdiagnozowano sepsę w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego.

Zespół wstrząsu toksycznego, często kojarzony ze stosowaniem tamponów, to schorzenie bakteryjne, które dotyka 1 na 100 000 osób. Według kliniki w Cleveland. Może spowodować poważne uszkodzenie narządów lub śmierć.

Devine, lat 21, pozostawał w szpitalu przez tydzień.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Siostry uporały się ze stanem zagrażającym życiu w odstępie kilku tygodni.
Wiadomości i media Kennedy’ego

„To był moment déjà vu, kiedy usłyszeliśmy tę samą diagnozę [Jaya] Zaledwie 30 dni później Javon przyznał się.

Dodała: „Właśnie zabraliśmy jedno dziecko z OIOM-u, a ona nadal dochodzi do siebie, a teraz mamy kolejne dziecko, które miało rozpocząć ten proces od nowa, ale wydawało się, że jest gorzej”.

Właścicielka firmy zajmującej się opieką nad dziećmi ujawniła, że ​​lekarze stwierdzili, że obrażenia jej córek były spowodowane „chemikaliami o dużej mocy” znajdującymi się w superchłonnych tamponach.

Tampony używane przez siostry nie zostały zidentyfikowane.

„Lekarze powiedzieli [Jaya] Użyj superchłonnej mocy, gdy nie musisz. „Zawiera inny rodzaj substancji chemicznej, która jest bardziej skuteczna” – powiedział Javon.

Javon Johnson, matka Jayi, uważała, że ​​jej zaczerwienione dłonie to oznaka udaru cieplnego.
Wiadomości i media Kennedy’ego
Obie córki próbują otrząsnąć się po tej ciężkiej próbie.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Powiedziała, że ​​jej córki używały tamponów z tego samego pudełka, ale nie spały z nimi.

„Nie sądziłam, że ludzie uwierzą, że coś takiego przydarzyło się dwóm moim dziewczynom w odstępie 30 dni w tym samym roku. To było nierealne prawdopodobieństwo” – powiedział Javon.

Javon powiedział, że obie córki doświadczyły powolnego powrotu do zdrowia i w następnym roku w domu Johnsonów nie było już tamponów.

„Nikt nie może z nich korzystać, więc nie trzymamy ich w domu” – oznajmiła. „Na tym etapie w ogóle nie polecam używania tamponów. Zalecam, aby w ogóle ich nie używać, ponieważ nie są one bezpieczne w użyciu.

W domu Johnsonów nikt już nie używa tamponów.
Wiadomości i media Kennedy’ego

Tymczasem rodzina Johnsonów nadal koncentruje się na pomaganiu córkom w tej ciężkiej próbie.

„Mój mąż i ja jesteśmy wdzięczni, że oboje przeżyli wypadek” – westchnął Javon.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/11/19/lifestyle/mom-warns-against-tampon-use-after-2-daughters-nearly-die/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *