Mania Day 2: Netflix Europe zwiększa swoją lokalną produkcję

Damien CouvreurWiceprezes serialu francuskiego, Netflix France, i paznokcie, dyrektor lokalnych aktywów językowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji, Netflix Polska, Larry Dancei wiceprezes Original Series EMEA oraz Scott Roxboro, szef biura europejskiego w Netflix Niemcy Zauważyli, że nadawcy na żywo coraz bardziej koncentrują się na lokalnych treściach na całym kontynencie, zarówno oryginalnych produkcjach, jak i treściach lokalnych.

Pochodzący z Francji Couvreur skomentował, że prowadzi rozmowy z kilkoma niezależnymi twórcami i „analizuje, w jaki sposób przyjmowane są ich pomysły”. Zaznaczył również, że w tym kraju Netflix wzbudził zainteresowanie wśród lokalnych producentów i że już pracują nad gamą produktów, które mają zostać wkrótce wydane. Współpracujemy z doświadczonymi scenarzystami i filmowcami. To jest w nas wspaniała rzecz, że oba światy mogą zbiegać się na naszej platformie. Kiedy robimy serial telewizyjny z talentami filmowymi, to dlatego, że staramy się również zrobić coś, czego nie byliby w stanie zrobić w przestrzeni kinowej, więc tak naprawdę chodzi o znalezienie mieszanki koncepcji, historii i składników. To byłaby świetna seria.

Nagler dodał, że platforma zyskuje własną „osobowość” w Europie. Pracujemy z lokalną społecznością, z lokalnymi talentami i lokalnymi menedżerami. Szukamy sposobów, aby uczyć się od nich i dać im przestrzeń, dać im platformę do kreatywności i ożywić historie w sposób, który już znają, i tak pracują od lat.

Prezes wspomniał, że rosyjska seria oparta jest na powieści autorstwa Leon TołstojI jestem Kareninai że będzie to pierwsza oryginalna kopia tego oryginału na platformie. „W sumie powstaje 150 europejskich tytułów z dużym potencjałem odniesienia sukcesu” – powiedział Nagler. Tanz stwierdził, że platforma przetłumaczyła już treści z dubbingiem na 34 języki i tłumaczeniem na 37. Zaznaczył też, że jedną z „korzyści” jest współpraca pomiędzy sąsiednimi rynkami: „Myślę, że jesteśmy w naprawdę szczególnej sytuacji w Europie , gdzie możemy dzielić się tym, czego nauczyliśmy się w naszych krajach, a nawet pracować z grupami IP”.

„Nasza baza członków powiększa się i staje się coraz bardziej zróżnicowana, a jedna z rzeczy, które naszym zdaniem zasługuje na przedstawienie na ekranie”, podsumował Tanz, zapewniając, że Netflix ma plan działania na najbliższe kilka lat. Talent regionalny.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *