Manuel Alvarez, stuletni gość w starej grze

aktualizacja:

Zapamiętuje

Don Manuel Alvarez Escudero Jest jednym z najstarszych aktywnych graczy na świecie.
Kiedykolwiek
I opowiedział swoje sekrety: „Nie pal, nie pij, chodź jak najmniej do lekarza i innych”. Hiszpanski dzień się spotka 101 lat. W środę w Palacio de Santoña w Madrycie odbył się „honorowy start” Mistrzostw Kandydatów, który decyduje, który kapitan zmierzy się z Magnusem Carlsenem o tytuł mistrza świata w 2023 roku.

Szachowy mistrz Manuel Alvarez z Madrytu otworzył mecz pomiędzy dwójką najmłodszych w turnieju, Ali Reza Firouzja (Francja, 19 lat) i Jean Krzysztof Duda (Polska, 24 lata). Był to najkrótszy mecz piątej rundy.

Gość honorowy musiał lecieć obok niego. Rano miał okazję zagrać z dyrektorem turnieju, Dana Reizniece-OzolaJest także ministrem gospodarki i starszym dyrektorem Łotwy. Na tym stole było doświadczenie i mądrość do rozdania drzwiom szkół.

Manuel Alvarez gra z dyrektorem turnieju i ministrem gospodarki Łotwy – Steve Bonhag

Dwójka dzieciaków (dziś można je tak nazwać) nie pokazała jeszcze swojego potencjału i zostaje wylosowana po 36 ruchach. Wybrana przez Polaków obrona rosyjska, może niezbyt poprawna z politycznego punktu widzenia, brzmiała jak zaproszenie do losowania, z którym Firouzja bez problemu się zgodziła. Postępuj zgodnie ze starą zasadą losowania po przegranej, zanim pozwolisz na rozlew krwi.

Najszybszy był rozejm między nimi Fabiano Carona (USA, 29 lat) i Ryszard Ruth (Węgry, 26 lat). Nie można powiedzieć, że gra nie była fajna, ponieważ był wyścig pionków po obu stronach, ale w ruchu 24 remis został osiągnięty przez potrójne powtórzenie ruchów w punkcie, w którym każdy, kto spróbował innej alternatywy, skończyłby przegrywający.

Dzisiejsze rozczarowanie minęło Hikaru Nakamura (USA, 34 lata), rosyjski przywódca był na skraju załamania Ian Nepomnyashchi (31). Toczy się, nie zużywa się podczas gry, a kiedy to konieczne, ucieka jak Houdini z trudnych sytuacji. Zaczyna mieć przerażającą ulubioną twarz. Dziś jego pani szła bardzo radośnie, jeśli można powiedzieć, że bez pozoru szowinistycznego, w innej rosyjskiej obronie, w tym przypadku jest to uzasadnione. Wyciągnęli też tylko 34 ruchy, z powtórzeniami. Poniższy tweet dowodzi, że nie był zbyt szczęśliwy. Stracił świetną okazję do poprawy pozycji.

W ostatniej grze dnia Timur Radżabow (Azerbejdżan, 35 lat) potwierdził swój status oficjalnej ofiary turnieju. Nawet jeśli biały żyje spokojnie. Już ostrzegaliśmy przed niebezpieczeństwem tego Ding Liren (Chiny, 29 lat) rywalom, ale szachy pozostają tajemnicą.

Poruszając się 40, przed kolejnym wstrzyknięciem minut na zegar, musiał z odrobiną czasu zdecydować, jaka jest jedyna droga do wyprzedzenia. W takich momentach rozstrzyga się turnieje. Po czterech godzinach niemal perfekcyjnej rozgrywki niedokładność wystarczy, by odrzucić mecz. On to zrobił! W ten sposób została przywrócona równość, a wiele spraw wciąż pozostaje do rozwiązania. Na końcu tych linii gra wciąż żyje.

(rekord jest w trakcie opracowywania)

Zobacz ich
uwagi

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.