Manuel Santos Arboleda i jego rola w formacji Roberta Lewandowskiego

Były obrońca odegrał ważną rolę na początku kariery Roberta Lewandowskiego. Zaczerpnięte z Getty Images

Wielu kolumbijskich piłkarzy musiało emigrować do innych krajów, aby spełnić swoje marzenie o profesjonalnej grze. Przypadki takie jak Carlos La Roca Sanchezktóry stał się dobrze znany w urugwajskiej piłce nożnej, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej dla tych życiorysów.

W ostatnich dniach była to nazwa Peru było trendem w mediach społecznościowych ze względu na swoje miejsce w kwalifikacjach Kataru 2022. Jednak przez kilka lat ten naród gościł wielu piłkarzy, którzy nie wystartowali w narodowej piłce nożnej i stali się osobowościami w kraju Inków.

Jeden przypadek dotyczył w szczególności byłego piłkarza Maher Tresor MorenoA Zadebiutował w peruwiańskim futbolu w koszulce Alianza Lima w 1999, a jego dobre występy doprowadziły go do tego, że po latach podpisał kontrakt z Atlético Nacional.

mówić „Nikt nie jest prorokiem na ich ziemi” odnosi się do byłego środkowego obrońcy Manuela Santosa Arboledaktóry zadebiutował z Santa w 2001 roku, a później grał w Deportes Tolima, którzy zostali mistrzami w turnieju finałowym w 2003 roku.

Może Cię to zainteresować: James Rodriguez jest zbyt drogi dla Sao Paulo, a brazylijski klub wykluczył go podpisanie

Po przejściu przez „Vinotinto y oro”, Santos Arboleda spakował torby i wyemigrował do piłki nożnej Inków, aby bronić kolorów Cinciano de CuscoKto wtedy zaskoczył kontynent, wygrywając Puchar Ameryki Południowej z porażką? Rzeka Płyta W półfinale wyjechał także z Atletico Nacional.

Podczas pobytu w zespole Cosco, Manuel Santos Arboleda rozegrał 66 meczów, strzelił cztery gole i został mistrzem południowoamerykańskiego Recopa z 2004 roku. Po pokonaniu Boca Juniors.

Jego błyskotliwa kampania z Cienciano wzbudziła zainteresowanie wielu drużyn ze starego kontynentu, by w 2006 roku w końcu wylądować w polskiej piłce, aby z nimi grać. Zagrzeb LubinKtóry zdobył tytuł mistrzowski i Superpuchar w tym kraju.

Po trzech sezonach Lech Poznań, świetny polski zawodnik, miał na celu Kolumbijczyka, który pozyskał go w 2008 roku. Santos Arboleda grał w tym klubie sześć sezonów, zdobywając trzy tytuły.

Ponadto był zaangażowany w szatnię w latach 2008-2010 z napastnikiem Robertem Lewandowskim, który obecnie gra w Bayernu Monachium w Niemczech, który miał wtedy zaledwie 20 lat, a Valle del Cauca był kluczowym graczem w składzie napastnika.

„Jestem dumny, że jestem częścią ich składu. Przyznał to publicznie. Pamiętam, że zapytałem trenera, dlaczego z nim poszedłem, a on powiedział mi, że jestem najlepszym obrońcą w polskiej lidze i że pomogę mu zostać najlepszym napastnikiem ”.

Jego dobre występy w Polsce otworzyły mu drzwi do kadry narodowej, gdy ówczesny trener Francesc Smuda powołał go na eliminacje Brazylia 2014, ale kontuzja więzadła uniemożliwiła mu udział w tym procesie.

W rozmowie z Libero z Peru Manuel Santos Arboleda podkreślił, że zawsze pracuje na maksa, nawet gdy odpoczywa, woli trenować.

„Nie uważałem się za wielkiego gracza, ale uważam się za pracownika. Zawsze starałem się maksymalnie wykorzystać swoje ciało, a moje życie było zawsze poświęcone. zawsze coś robię. Odmawiałam sobie nawet przerw”.

Czytaj:

Kolumbijska Camila Osorio i Juliana Lizarazzo zagrają w środę na WTA 250 w Bogocie.
Spory arbitrażowe w Cali Boca: możliwa czerwień i kara za lupę

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.