Mapa ulubionych hiszpańskich marek piwa w każdej autonomicznej społeczności

Mapa ulubionych hiszpańskich marek piwa w każdej autonomicznej społeczności
Mapa ulubionych piw hiszpańskich (Zitkazatrobilkova z Pixabay i Infobay).

Hiszpania to kraj puby. To definitywne stwierdzenie podziela większość Hiszpanów, ale jeśli są jeszcze jakieś wątpliwości, pokazała to również nauka. badanie Społeczny wymiar gościnności, Wyprodukowane przez Państwowe Stowarzyszenie Dyrektorów i Menedżerów Usług Społecznych, empirycznie potwierdzone, że nie Miasta powyżej 500 mieszkańców Przynajmniej nie mają baru. Innymi słowy: tylko 0,3% Hiszpanów mieszka w miejscach bez barów. Wśród tych lokali najpopularniejszym napojem jest piwo.

gwiazda galicyjska, Mahou, Przekrój, San Miguel, Alhambra… Nasz kraj jest wpływowym piwowarem i piwoszem na europejskim poziomie. W rzeczywistości, jak wskazuje organizacja Cerveceros de España, w 2022 roku odzyskamy drugie miejsce w produkcji piwa w UE, wyprzedzając Polskę i tylko za Niemcami.

To może Cię zainteresować: Bogate w przeciwutleniacze owoce tropikalne, które szef kuchni Jose Andrés zjada codziennie na śniadanie

W szczególności zostały wykonane w naszych granicach w ubiegłym roku 41,1 mln hektolitrów. Na bardzo wysoki wynik złożyło się ożywienie turystyki po pandemii, znaczne nawyki konsumpcyjne Hiszpanów w kraju oraz wzrost eksportu.

To może Cię zainteresować: To najlepsza bagietka w Paryżu, jedzenie makaroników w Pałacu Elizejskim

Z drugiej strony dostępne są najnowsze dane na ten temat Spożycie piwa w Hiszpanii Konsumpcja per capita w 2021 roku wynosi 50 litrów rocznie. Podobna kwota na rok 2020, umacniająca pozycję piwa jako najpopularniejszego napoju. „83% pełnoletnich Hiszpanów przyznaje się do jej sporadycznego lub stałego spożywania, niezależnie od statusu społecznego, ekonomicznego czy płci” – wyjaśniają Cerveceros de España.

Ale nadal Jaką markę piwa preferują Hiszpanie? Jak co roku, witryna handlu elektronicznego Tiendeo stworzyła swoje obserwatorium zakupowe, aby odkryć ulubiony rodzaj piwa w każdej autonomicznej społeczności.

Madryt Jest to społeczność z największą ilością piwa w Hiszpanii, ponieważ odpowiada za 22% wyszukiwań tego produktu na platformie Tiendeo. Kolejne miejsca to Andaluzja (16% wyszukiwań) i Katalonia (11%). Podobnie Mahou jest preferowaną marką Hiszpanów, ponieważ odpowiada za 23,8% wyszukiwań. Następnie pojawiają się Amstel (8,2% wyszukiwań) i San Miguel (8%).

Idąc głębiej w analizę regionalną, Mahou jest ulubioną marką w jedenastu wspólnotach autonomicznych: Asturia, Aragonia (zastępując Ambar), Kantabria, Kastylia-La Mancha, Kastylia i León, Katalonia (przed zaporą Estrella), Comunidad Valenciana, Estremadura Rioja, Madryt i Murcji.

Mapa ulubionej hiszpańskiej marki piwa w każdej autonomicznej społeczności (Tiendeo).

Podobnie, jak widać w powyższym wyjaśnieniu, Wódz Cruzcampo w Andaluzji; Heineken na Wyspach Kanaryjskich; Gwiazda galicyjska w Galicji; i San Miguel, Navarra, Kraj Basków i Baleary. Wreszcie 16% wzrost cen piwa jest obliczany między 1 maja 2022 a 1 maja 2023 przez Tiendeo, które przeprowadziło analizę reklam.

Kontynuuj czytanie:

„Łatwa i zdrowa” przekąska Arguiñano: pyszny hummus z groszku
Mercadona po raz kolejny sprzedaje jedno ze swoich wędlin: produkt idealny do przepisów na kebaby
Przepis na zdrową kanapkę Jordi Cruz: Chleb z mikrofali i pyszne nadzienie w 3 minuty
Brakujący składnik w kanapkach szefa kuchni Jose Andresa: „Nigdy dość”
Kontrowersje między Walencjańczykami a Baskami dotyczące pochodzenia Beli: „w najlepszym razie Kraj Basków pomógł postaci”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *