Marcelo Bielsa może zostać nowym trenerem Meksyku

Argentyński trener Marcelo Bielsa W końcu zgodziłem się na spotkanie z Drivingem Meksykańska Federacja Piłki Nożnej (FMF), jako jeden z kandydatów do zastąpienia rodaka Gerardo Martino na stanowisku trenera wybranego kraju.

W tym kontekście jeszcze kilka godzin temu wydawało się, że wybraniec wyłoni się pomiędzy Miguelem Herrerą a Urugwajczykiem Guillermo Almadą, Ale Bielsa mocno dołączył jako kandydat, jak opublikował serwis połowa czasu.

Bielsa z Rosario zainteresował się meksykańskim projektem i zgodził się spotkać w najbliższych dniach z Rodrigo Arisem de Pargą, generalnym dyrektorem sportowym FIFA.

Pierwsze kontakty nawiązano kilka tygodni temu, kiedy Grupo Pachuca szukała Bielsy i choć początkowo wydawało się, że sytuacja nie rozkwitnie, Wszystko potoczyło się na korzyść Argentyńczyka, który jasno dał do zrozumienia, że ​​jest zainteresowany prowadzeniem Meksyku, zastępując Tatę Martino.

W tej sytuacji meksykańscy liderzy woleli powściągliwość w wyborze trenera, dlatego spotkają się z Bielsą, który właśnie odrzucił ofertę angielskiego Evertonu, aby zapoznać się z jego planem działania.

Meksyk został bez DT po wyeliminowaniu w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, gdzie rywalizował w strefie C z mistrzami Argentyną, Polską i Arabią Saudyjską.