Marlasca ostrzega, że ​​Hiszpania „nie jest odporna” na „epidemię” polityki anty-LGTBI

Madryt, 7 lat (Europejska prasa)

Minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlasca ostrzegł, że Hiszpania „nie jest odporna” na potencjalną „epidemię” polityki anty-LGTBI z powodu „ekstremalnej prawicowej retoryki”. Jak Polska, Węgry czy Rumunia.

„W Hiszpanii mamy postępową większość i miejmy nadzieję, że będzie to trwało długo, ale wystąpienia skrajnej prawicy nie są takie, że nie są daleko, są podobne do wystąpień prawnych. Kraje takie jak Polska, Węgry czy Rumunia Z tego powodu musimy powiedzieć bardzo jasno: jako kraj, jako społeczeństwo nie jesteśmy odporni, musimy działać sumiennie, aby te prawa zagwarantować” – podkreślił Grande – Marlasca.

Powiedział to podczas swojego przemówienia w czwartek podczas „Dialogu o dumie 2022”, który odbył się pod hasłem „Duma, prawa i pamięć” w Ramón Rubial Space, Socjalistycznej Federalnej Kwaterze Głównej. i kanały na Twitterze.

W dialogu prowadzonym przez sekretarza ds. polityki LGTBI CEF-PSOE, Víctora Gutierreza, Iratxe García, sekretarza wykonawczego CEF ds. UE i przewodniczącego Postępowego Sojuszu Demokratycznych Socjalistów Europy; Przedstawicielami są zastępca i rzecznik ds. polityki LGTBI w Kongresie, Rahul Petrajah i Desireé Chacón, działacz na rzecz praw LGTBI+ i były sekretarz generalny FELGTBI+.

Minister spraw wewnętrznych zaznaczył, że jego zdaniem „Hiszpania to dobry przykład”, bo epidemie są „pozytywne”, np. w ustawie promującej prawa i wolności. Minusem są „restrykcyjne przepisy z mocą wsteczną” z polityką anty-LGBTBI „w Polsce, Rumunii lub na Węgrzech”.

Zaznaczył jednak, że musimy być „czujni”, aby przepisy dotyczące równego traktowania i praw osób LGTBI i osób niepełnosprawnych „zostały spełnione”.

W tym sensie ostrzega, że ​​modyfikacja tekstów edukacyjnych w niektórych wspólnotach autonomicznych „nie ma na celu unikania przepowiadania, ale nauczanie moralności religijnej”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.