Mars Orbiter NASA dramatycznie po raz pierwszy przygląda się nieuchwytnemu łazikowi z Chin

Mars Orbiter NASA dramatycznie po raz pierwszy przygląda się nieuchwytnemu łazikowi z Chin

Chiński lądownik Tianwen-1 i lądownik Zhurong (dolny punkt) można zobaczyć na tym zdjęciu z orbitera NASA Mars Reconnaissance z 6 czerwca.

NASA / JPL / lub Arizona

Ta historia jest częścią Witamy na Marsie, nasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

To festiwal łazików na Marsie. Ciekawość i wytrwałość dzielą planetę z chińskim łazikiem Zhurong, który 6 czerwca został zauważony przez statek kosmiczny NASA na orbicie wokół Czerwonej Planety na Marsie.

Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) NASA zrobił już świetne zdjęcie Ciekawość opinii A determinacja, ale to jest pierwsze spojrzenie na Zhurong, który jest częścią misji Tianwen-1 Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej (CNSA). Tianwen-1 składa się z orbitera, lądownika i łazika.

„Oczywiste jest, że to, co interpretujemy jako lądownik, jest otoczone wzorem eksplozji, a sam łazik znajduje się nieco na południe po zejściu z sondy. Zespół kamer MRO HiRise z University of Arizona powiedział: W oświadczeniu w czwartek.

Zhurong wylądował w połowie maja, czyniąc Chiny drugim krajem, który obsługuje łazik na Marsie. Obraz MRO dobrze pasuje do pliku Widok z orbitera Tianwen-1 wystrzelonego przez CNSA wcześniej w tym tygodniu.

Łazik na równinach Marsa. „Ten obraz pokazuje, że otaczający teren jest bardzo typowy dla południowej Utopia Planitia, z obszarem w większości gładkim i wolnym od skał” – powiedział zespół HiRise. „Najjaśniejsze cechy krzywizny to teren eoliczny (nawiany wiatrem)”.

Chiny opublikowały całkiem sporo zdjęć z misji Tianwen-1, w przeciwieństwie do stałego dostarczania przez NASA publicznie dostępnych zdjęć Marsa. Widzieliśmy jednak kilka ujęć z powierzchni, w tym Spojrzenie na ślady kół Zhurong Ale jeśli zszedł z sondy w maju.

Brak obrazów może być frustrujący dla entuzjastów kosmosu, więc wizja przygód Zhuronga na Czerwonej Planecie przygotowana przez NASA jest mile widzianym dodatkiem do rozproszonej kolekcji obrazów Tianwen-1.

Podążać CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *