Mary Romero rozpoczyna wyścig w kierunku Paryża 2024

Mary Romero rozpoczyna wyścig w kierunku Paryża 2024

Mary Romero rozpoczyna wyścig w kierunku Paryża 2024

Bokserka z Murcji Mari Carmen Romero zawiesiła karierę zawodową, by podjąć wyzwanie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. W wieku 37 lat i po trzykrotnym zdobyciu tytułu Mistrzyni Europy lekkoatletka z Puerto Lumbreras przyjęła rzucone tytułowe wyzwanie w twarz trenera reprezentacji Rafaela Lozano.Dołączenie do kadry narodowej, z którą będzie dążyć do zakwalifikowania się do kolejnej imprezy olimpijskiej.

Romero, która jest bardzo podekscytowana nadaną jej szansą, będzie rywalizować w kategorii do 54 kilogramów. Niedawno zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Zwycięzców w Belgradzie, gdzie jako jedyna kobieta startowała w hiszpańskiej delegacji. Mourcien była już członkinią kadry narodowej kilka lat temu, a teraz powraca z jeszcze większym wyzwaniem.

W dniach 4-10 czerwca skupi się na Francji, aby przygotować się do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w dniach 20 czerwca – 3 lipca w Polsce, turnieju, który zakwalifikuje się do Paryża 2024, gdzie hiszpański boks liczy na liczną reprezentację i na pierwszy raz dla kobiety. W Tokio 2020 wzięło udział czterech mężczyzn: Gabriel Escobar, Jose Quelz, Jazi Galadov i Emmanuel Reyes Pla. Melissa Tudge z Teneryfy została w trasie.

Mary Romero, która przez całą karierę uprawiała sporty walki, takie jak kung fu, kickboxing i muay thai, jako ostatnia zdobyła tytuł mistrzyni świata, teraz chce przejść do historii, stając się pierwszą Hiszpanką, która weźmie udział w Igrzyskach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *