Masz czas do jutra, aby wrócić do biura, inaczej zostaniesz zwolniony.

Masz czas do jutra, aby wrócić do biura, inaczej zostaniesz zwolniony.

Ultimatum Grindra pojawia się dwa tygodnie po tym, jak jego pracownicy ogłosili zamiar zjednoczenia.

Pracownicy otrzymali ostrzeżenie 3 sierpnia

Pracownicy Grindr mają czas do jutra, 17 sierpnia, na wyrażenie zgody na powrót do pracy stacjonarnej w październiku. Pracownicy, którzy nie zgodzą się na powrót, zostaną zwolnieni. Ta petycja była kontrowersyjna nie tylko ze względu na jej ostry charakter, ale także dlatego, że pojawiła się zaledwie dwa tygodnie po tym, jak App Workers ogłosili, że dołączają do Communications Workers of America.

Petycja zbiegająca się z organizacją związkową

Podobnie jak Google, firmy technologiczne próbują sprowadzić swoich pracowników z powrotem do swoich biur. Po wybuchu epidemii covid-19 wielu z nich przeszło na pracę zdalną. Pozwoliło to pracownikom na dokończenie dnia pracy z domu. Jednak po 3 latach, gdy zagrożenie COVIDem praktycznie zniknęło, chcą wrócić do pracy twarzą w twarz.

Ich biura są zwykle zlokalizowane w obszarach z najdroższymi gruntami w kraju, takimi jak San Francisco czy Los Angeles, więc ich niepełne wykorzystanie jest kosztowne. Problemem jest Wielu pracowników przeniosło się gdzie indziej Praca zdalna z mieszkania jest dużo tańsza niż w tamtych rejonach.

Plan Grindra dotyczący powrotu do pracy zdalnej został ogłoszony 3 sierpnia, zaledwie dwa tygodnie po tym, jak pracownicy zostali poinformowani o zamiarze zrzeszenia się. Jak zauważył Grindr United na swoim koncie na Twitterze, W ciągu 14 dni od obu zdarzeń firma nie kontaktowała się z nimi w żadnym momencie. Zrobili to dopiero wtedy, gdy wysłano im ultimatum, które, jak twierdzili, otrzymali 4 sierpnia, a nie 3 sierpnia. Z tego powodu podejrzewają, że jest to podstęp zniechęcający do organizowania się w związki zawodowe.

Z drugiej strony, Grindr potwierdza, że ​​plan powstał kilka miesięcy temu I nie ma to nic wspólnego ze związkiem. Firma poinformowała swoich pracowników na spotkaniu poza siedzibą firmy w czerwcu, około 5 tygodni po ogłoszeniu planu, że zasady dotyczące pracy zdalnej wkrótce wygasną i wkrótce zostanie ujawnionych więcej szczegółów. Robotnicy twierdzą jednak, że tak Kierownictwo poinformowało, że zaprzestanie pracy zdalnej nie nastąpi ani w pierwszym, ani w drugim kwartale.

Oferty firmy 15 000 dolarów na koszty przeprowadzki Spośród tych pracowników, którzy przyjęli petycję. Ci, którzy nie zaakceptują, otrzymają 6-miesięczną odprawę. Spór o elastyczność pracy między Grindr, jedną z najbardziej udanych aplikacji randkowych, a ludźmi pracującymi wkrótce zostanie rozstrzygnięty.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *