Medal aukcji dla białoruskiego sportowca, aby pomóc innym sportowcom

Białoruski sportowiec zesłany do Polski Kristina Tsimanskaya Medal został sprzedany w środę 15 września 2021 za 21 000 USD Mińsk i 2019 I postanowił wystawić na aukcję, aby pomóc innym prześladowanym sportowcom w swoim kraju.

Kupujący, który przedstawił się jako Chcę ciebie, pokonał inne oferty w serwisie aukcyjnym, na którym licytowała Tsimanouskaya srebrny medal wygrał w igrzyska europejskie 2019, W sztafecie 4 x 100 metrów.

W danych zebranych przez mediatora Niepodległa Białoruś belsat.eu, nabywca medalu stwierdził, że od 30 lat mieszka na Ukrainie w Stanach Zjednoczonych.

Twierdził, że nie interesuje się polityką i nie jest ani kolekcjonerem, ani sportowcem, ale dał jasno do zrozumienia, że ​​chce pomóc „w akcie solidarności z ludźmi takimi jak on i jego rodzina, którzy pewnego dnia znaleźli się w obcy kraj, w którym był ktoś, kto im pomógł. Nie oczekując niczego w zamian.”

Fundacja Solidarności z białoruski sport, który pomagał Tsimanouskiej, wyjaśnił w oświadczeniu, że zgodził się z kupującym na przekazanie kubka dla Muzeum Wolnej BiałorusiMedal zostanie wyeksponowany na wystawie objazdowej Polska.

4 sierpnia Tsimanoskaja Przyszedł do mnie Polska Po opuszczeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w obawie przed represjami ze strony swojego kraju za krytykę administracji sportowej jego przełożonych.

24-letni sportowiec, który w ten sposób stał się symbolem walczącej z władzą opozycji demokratycznej Mińsk za granicą, rozpoczął już procedury uzyskania obywatelstwa polskiego, aby kontynuować karierę sportową w Polska.

Orlin, najważniejszy polski klub sportowy w Polsce, zdecydował się podpisać Tsimanoskaja W ramach tego sponsoringu biegacz startował już kilka razy.

W ostatnich wywiadach m.in Białoruski sportowiec Stwierdziła, że ​​jest pilnowana „przez cały czas” przez sześciu polskich ochroniarzy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *