Medale Hiszpania Copán U18 Mountain Running Cup Annecy. Trzy z czterech tytułów to złoto i srebro.

Medale Hiszpania Copán U18 Mountain Running Cup Annecy.  Trzy z czterech tytułów to złoto i srebro.

Medale Hiszpania Copán U18 Mountain Running Cup Annecy. Trzy z czterech tytułów są złote, a jeden srebrny.Nasza dywizja WMRA w biegach górskich świętuje dziś historyczne zwycięstwo Hiszpanii w Annecy, zdobywając indywidualne złote medale dla Inez Herold i Oscara Gaydona, a także złoto drużynowe kobiet i srebro kobiet.

Jest to impreza zunifikowana po 16 edycjach, która gości światową elitę tego sportu, nad którym historycznie dominowały Włochy. W tej edycji 2023 rywalizowało co najmniej 15 krajów, a głównymi pretendentami były Stany Zjednoczone, Włochy, Anglia i Meksyk. Nie mogli nic zrobić w obliczu hiszpańskiej burzy, która zabrała trzy z możliwych czterech złotych i jeden srebrny.

Medale Hiszpania Copán U18 Mountain Running Cup Annecy.

Trzy z czterech tytułów to złoto i srebro

Dziś, w sobotę 27 maja, w Annecy odbyła się 16. edycja MaXi-Race U18 Mountain Running International Cup WMRA. Jest to impreza międzynarodowa o ugruntowanej pozycji, podczas której najlepsi młodzi biegacze górscy na świecie mogą zdobywać doświadczenie u boku światowej elity zawodników. W tym roku było to zresztą doskonałe preludium do Pucharu Świata w biegach górskich i przełajowych Innsbruck 2023, który będziemy transmitować na żywo już od 4 czerwca.

Sportowcy z 15 krajów na tegorocznej imprezie: Szkocja, Walia, Irlandia Północna,
Polska, Szwajcaria, Hiszpania, Francja, Irlandia, Włochy, Słowenia, Węgry, Anglia, USA i Sierra Leone.

Stawką były cztery tytuły (drużynowo i indywidualnie dla każdej płci) oraz dwanaście medali, w których aspirowało ponad 100 zawodników. Każdy kraj może wystawić cztery kobiety i czterech mężczyzn, a trzech najlepszych finalistów z każdego kraju kwalifikuje się do konkursu grupowego.

Puchar Świata w biegach górskich do lat 18: Rekord dominuje we Włoszech

Edycja 2022 w Saluso we Włoszech została zwieńczona przez Alyssę Sauro z USA i Macieja Lachowskiego z Polski, zawody drużynowe kobiet w Anglii i mężczyzn we Włoszech były historycznie zdominowane przez Włochy z ośmioma indywidualnymi zwycięstwami (pięć dla kobiet i trzy dla mężczyzn) i dziesięcioma Drużyna wygrywa od pierwszych zawodów w 2006 roku. Zwycięstwa (pięć kobiet i pięć mężczyzn) Francja ma na koncie cztery zwycięstwa, dwa w rankingu indywidualnym i dwa w rankingu drużynowym.


Mistrzostwa Świata U18 w biegach górskich 2023

Cztery medale dla Hiszpanii

Maxi Race Annecy, które gościło już debiut Hiszpanii na Ultra World IAU 2015, tam Hiszpania podpisała trzy medale (Silver Luis Hernando i Women’s Eq., plus Bronze Mite Mayora) zostali dzisiaj najmłodszymi. Z linią mety obok pięknego jeziora Annecy i 4,6-kilometrowym torem huśtawki było to imponujące miejsce na wyścig. Ośrodek narciarski Le Semnos rozpoczął się na wysokości 230 m n.p.m.

Kobiety wystartowały o 11:00, a mężczyźni o 11:4. Trasa okrężna o długości 4,7 km zaczynała się na wysokości 1477 m, a następnie wspinała się stabilnie przez 2,1 km, by dotrzeć na szczyt Semnos na wysokości 1699 m, po czym szybko i wściekle 2,6-kilometrowy zjazd. , okrągłe okrążenie do mety.

Golden Inns Herald i Hiszpańska dziewczyna. Medale Hiszpanii

Kobiety wyruszyły o godzinie 11:00 czasu środkowoeuropejskiego i były blisko czołówki podczas długiej wspinaczki na Semnoz.
Amerykanin Keegan Edwards wyszedł na szczyt, ale Ins Herald Cecilia wygrała CBT. Hiszpania tuż za nim w Lerin. Za nimi Angielka Amelie Lane. Wszystko było nadal otwarte i miało zostać rozstrzygnięte na ostatnim odcinku aż do mety.

W emocjonującym finiszu Inés wyprzedziła Edwardsa na ostatnich 1,5 km i zdołała odrobić niewielką stratę, by przypieczętować złoty medal w czasie 20,19. Edwards zdobył srebro w 20,46, ale był bardzo blisko Lane’a w 20,51 za brąz. Czwarta była Hiszpanka Nadia Soto Perez (21.09), a piąta Angielka Lauren Russell (21.13).

W rywalizacji grupowej kobiet o każdej z nich decydują pozycje trzech kafelków
kraj, Na szczycie listy znalazła się Hiszpania, która zdobyła łącznie 15 punktów. Stany Zjednoczone zdobyły srebro w wyrównanym meczu z 16 biegami, podczas gdy Anglia zajęła trzecie miejsce z 23 biegami.

Kobieca platforma. Zdjęcie autorstwa Davida Gonthiera


Złoty Oscar Gaydon i srebrne drużyny, medale Hiszpanii

Nie zawiodło, ponieważ wyścig mężczyzn miał być równie wyrównany jak wyścig kobiet.
Co więcej, mając wiele silnych drużyn z różnych krajów. Hiszpan Oscar Cayton Mortillo dał z siebie wszystko od samego początku i prowadził przez cały czas pomimo ciągłych ataków Matthew Edwardsa (USA), który starał się utrzymać prowadzenie.

Oscar Gaydon ostatecznie zdobył złoto w oszałamiającym czasie 17,45, a Edwards stracił 8 sekund do 17,53. Walka o brąz była emocjonująca. Znakomity Randy de Jesus z Meksyku miał remis na wysokim poziomie pośrednim, zajmując piąte miejsce z Garcią. Ale jego ekscytujący zjazd sprawił, że zajął trzecie miejsce w naprawdę imponującym wyścigu, kończąc z czasem 18,10. Evan Busfield z Anglii był czwarty w 18,27 sekundy, a Amerykanin Benjamin Anderson był piąty w 18,33 sekundy.

Wyścig drużynowy mężczyzn nie był wyrównany, ponieważ Stany Zjednoczone zdobyły złoto (18), srebro Hiszpanii (35), a druga drużyna Anglii brąz (39). Francja jest czwarta (42), a Węgry piąte (48).

Etap męski. Zdjęcie autorstwa Davida Gonthiera


Puchar U18 w biegach górskich 2023: Wyniki

5 od dziewczyny
1. Inés Hérault Sycylia (Hiszpania) 20.19
2. Keegan Edwards (USA) 20.46
3. Amelie Lane (Anglia) 20.51
4. Nadia Soto Perez (Hiszpania) 21.09
5. Lauren Russell (Anglia) 21.13

5 najlepszych drużyn kobiecych
1. Hiszpania (15 punktów)
2. USA (16 punktów)
3. Anglia (23 punkty)
4. Francja (32 punkty)
5. Słowenia (58 punktów)

5 najlepszych mężczyzn
1. Oscar Cayton Mortillo (Hiszpania) 17.45
2. Matthew Edwards (USA) 17.53
3. Randy De Jesus Garcia (Meksyk) 10.18
4. Evan Busfield (Anglia) 18:27
5. Benjamin Anderson (USA) 18.33

5 najlepszych męskich drużyn
1. USA (18 punktów)
2. Hiszpania (35 punktów)
3. Anglia (39 punktów)
4. Francja (42 punkty)
5. Węgry (48 punktów)


INNSBRUCK ŚWIATOWA TRASA BIEGU 2023.

Hiszpania medale: siedem do obrony

Ten Puchar Świata WMRA w biegach górskich do lat 18 jest wspaniałą zapowiedzią już zintegrowanych mistrzostw świata w klasyfikacji generalnej. Hiszpania Innsbruck broni 7 medali w przyszłym tygodniu Osiągnięty w ostatnim turnieju Pucharu Świata w Tajlandii.

Dwa indywidualne brązy W specjalnościach ultra 80k i pod górę. Po Pięć na drużynę. Złoto w maratonie kobiet, srebro w ultra ultra kobiet, brąz w ultra ultra mężczyzn. Ukończyli imponujące azjatyckie zbiory, mając tylko srebro w Mountain Classic i brąz dla drużyn Uphill.

Występowanie przed nimi może nie być łatwym zadaniem dla naszych sportowców, ale na pewno dadzą z siebie wszystko ze smakiem w naszych ustach. W pełni przeglądamy kadrę Hiszpanii na mecz w Innsbrucku.

World Trail Running na INNSBRUCK 2023 (6-10 czerwca): Hiszpania prezentuje swój zespół


Ścieżka radiowa w podcaście:

SUBSKRYBUJ, jak chcesz.

Nasza strona powstała w 2007 roku jako pionier tej gry. Od 2015 roku oferujemy również cotygodniowy spot na falach hiszpańskich… i kolejny w Argentynie.

Recenzujemy najlepsze biegi górskie, trasy i produkty górskie czy wywiady z bohaterami. Subskrybuj podcast tutaj na swojej ulubionej platformie, aby nie przegapić żadnego odcinka i słuchać go w tym samym czasie.

Złotego Oscara Gaydena. Zdjęcie autorstwa Davida Gonthiera

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *