Megalozaur, skamielina, która wprowadziła na świat dinozaury

Megalozaur, skamielina, która wprowadziła na świat dinozaury

Nota wydawcy: Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie naukowym CNN Wonder Theory. Aby otrzymać wiadomość na swoją skrzynkę odbiorczą, Zarejestruj się bezpłatnie tutaj.CNN

Dinozaury są wszędzie wokół nas, zarówno w przenośni, jak i dosłownie.

Większość tych różnorodnych stworzeń wymarła 66 milionów lat temu, ale starożytni przodkowie współczesnych ptaków są wplecioni w tkankę spisków naukowych i kultury popularnej.

Kolorowe dinozaury przemierzają animowane programy, a ich żywsze odpowiedniki w „Parku Jurajskim” oferują groźne spojrzenie na życie obok masywnych gadów.

Paleontolodzy odkryli dziesiątki… Nieznany wcześniej gatunek dinozaura Co roku wzbogaca wizję tego, jak wyglądał świat, zanim pojawił się w nim człowiek.

Naukowcy Nie zawsze udaje Ci się to dobrze za pierwszym razem Próbują wizualizować dawno wymarłe stworzenia, składając ich kości.

Ale wyobraźcie sobie życie w czasach – zaledwie 200 lat temu – kiedy o istnieniu dinozaurów nie wszyscy wiedzieli.

Muzeum Historii Naturalnej/Alamy Stock Photo

Skamieniała kość szczęki megalozaura, pierwszego dinozaura opisanego i nazwanego naukowo.

Kiedy pod koniec XVII wieku w kamieniołomach łupków w Oxfordshire w Anglii odkryto ogromne skamieniałe kości, ludzie wierzyli, że były kiedyś częścią rzymskiego słonia bojowego. Pojęcie dinozaurów, a nawet samo słowo dinozaury, było odległe o wieki od wejścia do publicznej wyobraźni.

Ale William Buckland, pierwszy profesor geologii na Uniwersytecie Oksfordzkim, zmienił to wszystko w 1824 roku, kiedy nazwał… Pierwszy znany dinozaur: megalozaur.

Początkowe ilustracje przedstawiające gigantyczne gady nie były do ​​końca dokładne, ale odkrycie Bucklanda było początkiem Nowa dziedzina nauki, która rozwija się do dziś.

Paleontolodzy uważają, że odnaleziono jedynie niewielką część skamieniałości dinozaurów, które niegdyś zamieszkiwały świat, co oznacza, że ​​na odkrycie mogą czekać tysiące lub miliony innych gatunków.

Władze przeniosły miejsce budowy elektrowni w pobliżu Rzymu po tym, jak pracownicy odkryli starożytny cmentarz.

Archeolodzy znaleźli 67 zakopanych szkieletów, wiele ozdobionych złotą biżuterią Otoczony kosztownościami w wyszukanych grobowcach Zaprojektowane tak, aby wyglądać jak ich domy.

„Znaleźliśmy kilka szkieletów, które wciąż miały na sobie drogie skarpetki i buty” – powiedział Emanuele Giannini, główny archeolog stanowiska. „Całe to bogactwo oraz fakt, że kości nie noszą śladów stresu ani pracy fizycznej (prowadzą nas do przekonania), że nie byli to miejscowi rolnicy, ale członkowie wyższych klas rzymskich rodzin, przybywający z miast”.

Zbudowano wiele grobowców dla osób mających powiązania rodzinne, a niektóre szkielety znaleziono owinięte wokół siebie.

JAXA

Rysunek artystyczny pokazujący, jak będzie wyglądać japońska misja „Moon Sniper” po wylądowaniu na Księżycu.

Wyścig na Księżyc nabrał tempa w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz japoński statek kosmiczny, który wkrótce będzie księżycowym statkiem kosmicznym, zamierza zademonstrować „możliwą do zdefiniowania” technologię lądowania. Misję ma wykonać lądownik SLIM, znany również jako „Moon Sniper”. Wyląduje na Księżycu 19 stycznia.

Niektórzy po długim oczekiwaniu Większość oczekiwanych misji kosmicznych przygotowuje się do startu Jesienią 2024 r.

Należący do NASA łazik Europa Clipper wystartuje w październiku, aby sprawdzić, czy lodowy księżyc Jowisza, Europa, ma wszystko, czego potrzeba, aby utrzymać życie w podpowierzchniowym oceanie.

Oczekuje się, że w listopadzie przyszłego roku misja Artemis 2 wyśle ​​czterech astronautów w podróż dookoła Księżyca. Jeśli projekt księżycowy zakończy się sukcesem, utoruje drogę NASA i jej partnerom do wystrzelenia Artemis 3, który po raz pierwszy od 1972 roku zabierze ludzi na powierzchnię Księżyca.

Przygotuj się na zobaczenie A Niebo jest pełne niebiańskich cudów W tym roku.

Oprócz deszczu meteorów i pełni księżyca będzie można zobaczyć wiele rodzajów zaćmień Księżyca i Słońca, które można zobaczyć z różnych punktów na całym świecie.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń jest całkowite zaćmienie słońca, które 8 kwietnia nadejdzie nad Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Obserwuj też zorzę polarną i południową w nieoczekiwanych miejscach, gdy aktywność Słońca wzrasta, zanim pod koniec tego roku osiągnie maksimum słoneczne.

Dzięki uprzejmości Bo Xiao

„Żywa skóra” roślin i małych, pozbawionych korzeni mikroorganizmów, zwana bioskorupą, pokrywa powierzchnię gleby Wielkiego Muru.

„Żywa skóra” chroni Wielki Mur Chiński przed zniszczeniem i korozją.

Naukowcy zbadali fragmenty ubitej ziemi słynnego punktu orientacyjnego. Budowniczowie stworzyli te sekcje poprzez wciśnięcie w ziemię naturalnych materiałów, co uznano za słaby punkt konstrukcji.

Zamiast tego naukowcy odkryli, że ochronne bioskorupy, czyli sieci małych, pozbawionych korzeni roślin i mikroorganizmów, pokrywają powierzchnię gleby. Badając próbki, naukowcy ustalili Części pokryte bio-fornirem są trzykrotnie mocniejsze Części ziemi zszokowanych bez niego.

„Myśleli, że tego typu rośliny niszczą Wielki Mur Chiński. Nasze wyniki pokazują coś wręcz przeciwnego” – powiedział Bo Xiao, profesor nauk o glebie na Chińskim Uniwersytecie Rolniczym.

Przyjrzyj się bliżej tym interesującym lekturom:

– Naród Navajo Sprzeciw wobec lądowania szczątków ludzkich na Księżycu Doprowadziło to do spotkania w ostatniej chwili w Białym Domu.

— Niektórzy eksperci uważają, że nadszedł czas na budowę, aby zaspokoić zapotrzebowanie na czystą energię Farmy słoneczne w kosmosie, które emitują światło słoneczne Na powierzchnię Ziemi, ale inni mówią Plan jest zbyt naciągany.

— Podczas wypraw do odległych obszarów północnej Grenlandii badacze odkryli nieznane wcześniej skamieniałości Drapieżne robaki zwane „potworami terroru” rządziły morzami Pół miliarda lat temu.

– Nowo wyposażone wersje Zdjęcia Voyagera 2 pokazują prawdziwe kształty Neptun i Uran, ujawniając, że kolory obu światów są bardziej podobne, niż wcześniej sądzono.

Podoba Ci się to, co przeczytałem? Och, ale jest tego więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać w swojej skrzynce odbiorczej kolejny numer Wonder Theory, dostarczony przez autorów CNN Space and Science Ashley Strickland I Katie Hunt. Zadziwiają ich planety poza naszym Układem Słonecznym i odkryciami ze starożytnego świata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *