Menedżer venture capital Waterland będzie pilotować swoje inwestycje w Hiszpanii z Barcelony

Barcelona nadal przyciąga przedsięwzięcia biznesowe o wysokiej wartości dodanej. Jeśli w ostatnich miesiącach kilka firm wybrało katalońską stolicę jako miejsce docelowe dla niektórych powiązanych inwestycji – takich jak ostatnia lokalizacja w Cornellà de Llobregat del środek Albo globalne cyfrowe centrum Pepsico, teraz przyszła kolej na jeden z tych trustów, które ledwo wydają kilka tysięcy euro na osiedlenie się w mieście, ale od razu są potężnym kanałem inwestycyjnym i promującym usługi prawne i finansowe na całym świecie. Ona.

Waterland Private Equity Investments, zarządzający funduszem venture capital z siedzibą w Bussum (Holandia) z dziesięcioma dodatkowymi biurami w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Francji, Irlandii i Polsce, przygotowuje się do wejścia do Hiszpanii z otwarciem nowego oddziału w Barcelona, ​​która otworzy się natychmiast. Dyrektor, założona w 1999 roku, specjalizuje się w tzw średni górny rynek , który w Hiszpanii obejmuje zwykle firmy o wartości od 50 do 300 mln euro. Obecnie, za pośrednictwem różnych funduszy operacyjnych, Waterland zarządza aktywami o wartości około 9 000 milionów euro.

Panoramiczna Barcelona z Colceroli. /

osoby trzecie

„Waterland to bardzo renomowany fundusz w branży, znany ze swojej działalności” kupuj i buduj [compra y construcción, normalmente a través de más fusiones y compras a partir de una firma inicial] A żeby uzyskać bardzo dobre zwroty, mówi ekspert z branży, który je dobrze zna. „To bardzo poważni ludzie i to, że osiedlają się w Barcelonie, to wspaniała wiadomość dla branży” – dodaje menedżer.

Firma Waterland została założona w 1999 roku w Holandii, zarządza 9 miliardami dolarów i zainwestowała w 800 europejskich firm

Oczywiste jest, że celem Operacji Waterland jest posiadanie infrastruktury biura w Barcelonie, aby lepiej wykorzystać możliwości inwestycyjne w całym kraju. Menedżer inwestuje w szeroką gamę firm o dobrych zdolnościach sprzedażowych i potencjale wzrostu w celu ich wzmocnienia i często kupuje inne firmy. Chociaż tradycyjnie koncentruje się na technologii i oprogramowanieWaterland, który przez ponad 20 lat zainwestował już w 800 firm, przejmuje większość udziałów w sektorze zdrowia, wypoczynku, rozrywki, restauracji i innych przedsiębiorstwach.

Wybór Barcelony nie jest przypadkowy. W katalońskim ekosystemie biznesowym istnieje kilka firm, które mogą być narażone na interesy funduszu, który ze swojego biura w Barcelonie będzie obsługiwał działalność w całej Hiszpanii. Choć wiele operacji przeprowadza się na odległość i nie stanowi to w dzisiejszych czasach problemu, bliskość zawsze jest plusem, czasem dająca decydującą przewagę dzięki znajomości rynku i dialogowi z firmami.

W każdym razie lądowanie firmy zarządzającej w Europie Środkowej znacznie wzmacnia pozycję, która była i pozostaje poniżej jej potencjału. Barcelona ma siedzibę grupy lokalnych menedżerów venture capital, takich jak Miura, Abac, Suma, Meridia i Squircle, wraz z jedną międzynarodową firmą Carlyle i drugą Investindustrial, która jeździ konno z Madrytem, ​​gdzie koncentruje się większość Z sektora, zarówno w odniesieniu do krajowych jak i zagranicznych firm zarządzających. Z drugiej strony Barcelona ma firmy zarządzające specjalizujące się w zdrowiu i kapitał wysokiego ryzyka, który obejmuje poprzednie etapy rozwoju firmy, a co za tym idzie inwestycji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *