Messi przekazuje na aukcję sześć koszulek, które miał na sobie podczas Mistrzostw Świata w Katarze: cel charytatywny, który stał za jego decyzją, oraz zaginioną kurtkę

Messi przekazuje na aukcję sześć koszulek, które miał na sobie podczas Mistrzostw Świata w Katarze: cel charytatywny, który stał za jego decyzją, oraz zaginioną kurtkę

W środku wakacji po wakacjach Ligi Amerykańskiej dla drużyn, które nie zakwalifikowały się do amerykańskich rozgrywek eliminacyjnych i w oczekiwaniu na mecz, w którym reprezentacja Argentyny zmierzy się z Brazylią w kwalifikacjach Ameryki Południowej, Lionel Messi Ogłaszając tę ​​informację, zaskoczył swoich fanów Podarował sześć koszulek, których używał podczas Mistrzostw Świata w Katarze 2022 Do sprzedania na aukcji publicznej.

Gwiazda Rosario w poście na swoim koncie na Instagramie, w którym można go zobaczyć w koszulkach, wyjaśniła, że ​​konkurs przeprowadzi brytyjski dom aukcyjny. Sotheby’s. W tym sensie należy zauważyć, że kapitan drużyny mistrzów świata zapowiedział część wpływów Zostanie on przekazany na rzecz projektu UNICASProwadzony przez Szpital Dziecięcy Sant Joan de Déu (SJD) w Barcelonie w celu zaspokojenia potrzeb dzieci cierpiących na rzadkie choroby.

Licytować można na stronie internetowej Sotheby’s Od 30 listopada do 14 grudnia”On wskazał. Z kolei oficjalne konto serwisu wskazywało, że aby rozpocząć składanie ofert, użytkownik musi zarejestrować się na stronie. Dotychczas Początkowa liczba nie została ujawniona.Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w tym gronie znalazła się także koszulka, w której wystąpił w finałowym meczu z reprezentacją Francji.

„Te koszulki noszone na meczach są artefaktem dziedzictwa Messiego. „Symbolizuje kulminację kariery pełnej ciężkiej pracy i wiecznej pasji dla Króla Sportu” – wyjaśniono na stronie brytyjskiego domu aukcyjnego, dodając: „Podróż Messiego na Mistrzostwa Świata w 2022 r. to coś więcej niż tylko zwycięstwo; chodziło o inspirowanie pokoleń piłkarzy i kibiców.”

„W nadchodzących latach te koszulki będą przypominać o wielkości Messiego I niezatarty ślad, jaki pozostawił w piłkarskim świecie. „Używane w pierwszej połowie każdego indywidualnego meczu są symbolami zwycięstwa i wytrwałości”. Na zakończenie wspomniał o wartości sentymentalnej omawianego dzieła.

Warto zaznaczyć, że sześć koszulek odpowiada meczowi finałowemu z Francją, półfinałowi z Chorwacją, ćwierćfinale z Holandią, 1/8 finału z Australią oraz dwóm meczom fazy grupowej: z Arabią Saudyjską i Meksykiem. Kurtka przeciwko Polsce, w której reprezentacja Argentyny użyła alternatywnej koszulki (fioletowa), nie jest częścią zestawu.

Brakująca koszulka to ta używana przeciwko Polsce w fazie grupowej (AP)

„To było niewiarygodne. Tego dnia wszystko się dla mnie zmieniło. W końcu osiągnęliśmy to, o czym tak bardzo marzyliśmy i czego tak długo pragnąłem w swojej karierze. Wyjaśnił, że wreszcie nadszedł koniec. pchła W rozmowie z Bet Bet, który był także odpowiedzialny za podsumowanie czasu Rosario w reprezentacji aż do zdobycia maksymalnego tytułu.

„Było wiele cierpienia, ponieważ były momenty, w których bardzo zmagałem się z reprezentacją.Przegraliśmy finały i byliśmy tak blisko, że ostatecznie do tego nie doszło. Otrzymałem mnóstwo krytyki na wszelkie możliwe sposoby. „Moja rodzina cierpiała tak samo jak oni, albo nawet bardziej” – powiedział kapitan Albiceleste o zwycięstwie, które na zawsze naznaczyło jego karierę i wyniosło go do futbolu jako jednego z najlepszych graczy wszechczasów.

Ogłoszenie to pojawiło się w ramach przygotowań do pojedynku, który grupa rozegra Lionela Scaloniego Przeciwko reprezentacji Brazylii w szóstej rundzie turnieju Kwalifikacje z Ameryki Południowej Na stadionie Maracana. Do starcia dojdzie we wtorek o godzinie 21:00, a trzeba pamiętać, że drużyna prowadzona przez Lionela Scaloniego jest niepokonana w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2026: przegrała 2:0 z Urugwajem na La Bombonera. Mimo to nadal prowadzi w tabeli z 12 punktami. Ze swojej strony Canarinha przegrał wizytę w Barranquilla w Kolumbii (1-2) i poniesie kilka porażek, aby powitać mistrza świata w Rio de Janeiro.

Zdjęcia z aukcji międzynarodowych koszulek Messiego

Messi wystawi na aukcji w Katarze sześć koszulek z mistrzostw świata
Historyczny numer 10 dla Argentyny
Jasnoniebieski i biały kolor Argentyny Messi

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *