Meta promuje tworzenie wiadomości dla nastolatków po dyskusji…

Meta promuje tworzenie wiadomości dla nastolatków po dyskusji…

Meta Platforms Inc. (META) zgodziła się zaostrzyć domyślne ustawienia wiadomości bezpośrednich dla nastolatków na Instagramie i Facebooku, opierając się na wysiłkach na rzecz poprawy bezpieczeństwa, ponieważ prawodawcy i rodzice zaniepokojeni szkodliwymi treściami w dalszym ciągu wywierają presję na platformy sieci społecznościowych.

Jak wynika z wpisu na blogu, Instagram wyłączy możliwość otrzymywania przez nastolatków bezpośrednich wiadomości od osób, których nie obserwują ani z którymi się nie komunikują, w tym od innych nastolatków. Użytkownicy poniżej 16 roku życia w USA lub poniżej 18 lat w Wielkiej Brytanii i Europie będą mogli odbierać wiadomości i być dodawani do czatów grupowych wyłącznie przez osoby, z którymi są już połączeni.Meta powiedziała Bloomberga E-mailem. Nastolatki posiadające konta nadzorowane będą potrzebowały zgody rodziców na zmianę ustawień, co dotyczy również Messengera.

Narzędzia monitorujące zostały po raz pierwszy udostępnione na Instagramie w marcu 2022 r., po tym jak sygnalista ujawnił wewnętrzne dokumenty sugerujące, że Facebook celowo przedkładał zyski nad dobrostan i bezpieczeństwo. Kontrowersje doprowadziły do ​​przesłuchania w Kongresie i wywołały debatę na temat tego, co można zrobić, aby chronić nieletnich w Internecie. W październiku 2023 r. Ponad 30 stanów USA pozwało Meta za rzekomo szkodliwy marketing skierowany do młodzieży.

Meta planuje także uruchomienie funkcji, która pomoże chronić nastolatków przed niechcianymi i potencjalnie nieodpowiednimi zdjęciami w wiadomościach od osób, z którymi mają już kontakt. Więcej informacji na ten temat można spodziewać się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji znajdziesz na Bloomberg.com

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *