Mężczyzna skazany w Polsce za oszustwo został zatrzymany na lotnisku Alicante-Elche.

Agenci policji krajowej zatrzymują Polaka na granicy lotniska Alicante-Else Miguel Hernandez, gdzie obowiązywał europejski nakaz aresztowania wydany przez władze jego kraju. Osobie aresztowanej w momencie skazania za przestępstwo oszustwa grozi w tym kraju do dwóch lat więzienia.

Raport rzeczowy stwierdza, że ​​zatrzymany został znaleziony przez agentów policji krajowej, którzy przeprowadzali czynności sprawdzające i kontrolne, zwłaszcza podczas lotu z Irlandii.

W trakcie śledztwa policja ustaliła, że ​​obowiązuje OEDE 2020 wydany przez polskie władze jego rodakowi, który został skazany za oszustwo, gdy w latach 2011 i 2012 zawierał umowy z kilkoma firmami telekomunikacyjnymi. Dzięki temu otrzymał darmowe terminale mobilne wysokiej klasy, które następnie sprzedał podmiotom trzecim i nie pokrył kosztów umów telefonicznych. Za te czyny grozi mu w swoim kraju do dwóch lat więzienia.

37-letni więzień przebywa w Federalnym Sądzie Pouczającym nr 2 przy Sądzie Krajowym w celu przeprowadzenia procedur związanych z wykonaniem ww. nakazu wydalenia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.