Mężczyzna z Connecticut cierpi na śmiertelną infekcję mózgu spowodowaną wirusem Poissona

Urzędnicy z Connecticut poinformowali, że mężczyzna po pięćdziesiątce w stanie cierpiał na rzadki przypadek wirusa Poisan w marcu.  Potwierdzili, że został ugryziony przez kleszcza, co jest zwykłą przyczyną rzadkiej choroby (zdjęcie pliku)

Urzędnicy stanowi poinformowali, że mężczyzna z Connecticut wraca do zdrowia w swoim domu po zarażeniu się rzadkim przypadkiem wirusa Poisan.

Departament Zdrowia Publicznego w Connecticut potwierdził w zeszłym tygodniu, że mężczyzna w wieku od 50 do 59 lat, który zachorował w marcu, cierpi na poważną chorobę, która wpływa na jego centralny układ nerwowy i wymaga leczenia szpitalnego.

Jest to drugi godny uwagi przypadek rzadkiego wirusa przenoszonego przez kleszcze w regionie, a Maine zgłosiło śmierć wirusa Poisan zaledwie trzy tygodnie temu.

Śmiertelny wirus atakuje mózg i układ nerwowy człowieka i nie ma znanej skutecznej szczepionki, leczenia ani leczenia.

Urzędnicy z Connecticut poinformowali, że mężczyzna po pięćdziesiątce w stanie cierpiał na rzadki przypadek wirusa Poisan w marcu. Potwierdzili, że został ugryziony przez kleszcza, co jest zwykłą przyczyną rzadkiej choroby (zdjęcie pliku)

Czarna kora kleszczowa jest ogólnie związana z rzadką infekcją mózgu.  Centers for Disease Control informuje, że najczęściej występuje w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych, w tym Connecticut i Maine

Czarna kora kleszczowa jest ogólnie związana z rzadką infekcją mózgu. Centers for Disease Control informuje, że najczęściej występuje w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych, w tym Connecticut i Maine

Wirus przenosi się ze zwierzęcia na człowieka, zwykle przez ukąszenie kleszcza lub wróbla. Urzędnicy potwierdzili, że ten mężczyzna został ugryziony przez kleszcza, i ostrzegli innych, aby podjęli niezbędne środki ostrożności.

Dr Manisha Gothani, komisarz (DPH) w oświadczenie.

„Używanie środków odstraszających owady, unikanie obszarów, w których mogą znajdować się kleszcze, i dokładne sprawdzanie obecności kleszczy po przebywaniu na zewnątrz może zmniejszyć ryzyko złapania tego wirusa przez Ciebie lub Twoje dzieci”.

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wirus jest najczęściej kojarzony z czarnym kleszczem i najczęściej występuje w północno-wschodnich regionach Stanów Zjednoczonych.

Osoba często odczuwa objawy wirusa gdzieś między tygodniem a miesiącem po ukąszeniu kleszcza.

Urzędnicy poinformowali, że około jedna na dziesięć osób zarażonych wirusem umrze. Urzędnicy uważają, że połowa osób dotkniętych chorobą prawdopodobnie również doświadczy pewnego rodzaju długotrwałych objawów.

Wiele zarażonych osób może o tym nie wiedzieć, ponieważ większość przypadków jest całkowicie bezobjawowa.

W zeszłym miesiącu Maine Centers for Disease Control and Prevention (Maine CDC) poinformowało, że na wirusa zmarł anonimowy mężczyzna, pierwszy przypadek zgłoszony w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Mężczyzna miał podobno poważne objawy neurologiczne w wyniku infekcji, która jest jednym z normalnych objawów wirusa.

Eksperci z Maine CDC ostrzegali, że ludzie, którzy mogą biwakować lub wędrować po zalesionym lub gęstym terenie, powinni być zmęczeni kleszczami.

Nie ma lekarstwa ani lekarstwa na wirusa Powassan, bardzo śmiertelną infekcję mózgu, która powoduje poważne objawy neurologiczne i neurologiczne i zabija około 10% zarażonych (zdjęcie pliku)

Nie ma lekarstwa ani lekarstwa na wirusa Powassan, bardzo śmiertelną infekcję mózgu, która powoduje poważne objawy neurologiczne i neurologiczne i zabija około 10% zarażonych (zdjęcie pliku)

Ludzie powinni unikać wchodzenia w głąb państwa, a zamiast tego trzymać się istniejących ścieżek i dróg.

Osoba powinna również zakryć się, aby uniknąć ugryzienia, a także użyć sprayu na owady, aby odeprzeć wszelkie stworzenia.

Jeśli dana osoba wejdzie na obszar, w którym istnieje wysokie ryzyko narażenia na kleszcza, powinna regularnie sprawdzać, czy nie ma ukąszeń, upewniając się, że bierze prysznic i myje się oraz swoje ubrania później.

„Kleszcze są aktywne i w tej chwili szukają żywiciela do ugryzienia” – powiedział dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Maine, Nirav de Shah. WMTW.

Zachęcam ludzi i gości w Maine do podjęcia kroków w celu zapobiegania ukąszeniom kleszczy.

Nazwa wirusa pochodzi od miasta, w którym został odkryty w Poisin w Ontario, gdzie w 1958 r. odkryto go u młodego chłopca.

Każdego roku powoduje około 25 infekcji w Stanach Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.