Mężczyzna z Filadelfii zarażony ospą małp opowiada historię, gdy przypadki wspinają się po Dolinie Delaware

Mężczyzna z Filadelfii zarażony ospą małp opowiada historię, gdy przypadki wspinają się po Dolinie Delaware

Filadelfia (WPVI) – Przypadki małpiej ospy rosną w całej Dolinie Delaware i całym kraju.

Larry Jackson III, 29 lat, z Północnej Filadelfii, powiedział po kilku wizytach u lekarzy, że niedawno dowiedział się, że ma ospę małpią.

„To wciąż boli, tak jak bolą niektóre guzy” – powiedział Jackson.

Powiedział, że przez wiele dni była to bolesna bitwa.

Jackson zostaje teraz w domu przez trzy tygodnie w nadziei, że wirus się rozwinie. Ale początkowo powiedział, że nie jest pewien, co sprawiło, że był tak chory.

Zobacz też: Ospa małp i dzieci | Co wiesz o testach, objawach, leczeniu i nie tylko?

„Mój węzeł chłonny spuchnięty, moje gardło spuchnięte i moje ciało boli” – powiedział Jackson.

Według filadelfijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego do 1 sierpnia Filadelfia miała 82 potwierdzone przypadki małpiej ospy.

Według Centers for Disease Control and Prevention odnotowano 170 potwierdzonych przypadków w Pensylwanii, 155 w New Jersey i pięć w Delaware.

Lekarz powiedział Action News, że liczba zachorowań lokalnie i w całym kraju rośnie.

„Myślę, że właśnie dlatego większość dostawców opieki zdrowotnej traktuje to tak poważnie, jesteśmy proaktywni w testowaniu ludzi teraz, gdy dostępność testów wzrosła dramatycznie w ciągu dwóch tygodni” – powiedział Eric Sachinwala, dyrektor medyczny ds. zapobiegania zakażeniom, Einstein Healthcare Network. ostatnie dwa.” .

Zobacz też: Agencja ds. Zdrowia ONZ ogłosiła małpi ospę globalnym stanem wyjątkowym, chorobą, która jest obecnie obecna w 70 krajach

Powiedział, że ważne jest obserwowanie objawów.

„Zostań w domu, porozmawiaj ze swoim lekarzem, prawdopodobnie pomogą ci wybrać najlepszy sposób poddania się testom” – powiedział Sachinwalla.

Jeśli byłeś narażony, ale nie masz objawów, dodał: „Nie musisz poddawać się kwarantannie, ale zadzwoń do Departamentu Zdrowia, zwłaszcza jeśli wiesz, że druga osoba ma ospę małpią, ponieważ możesz kwalifikować się do szczepionki ”.

W środę w hrabstwie Bucks potwierdzono osiem kolejnych przypadków.

Jane Franklin, dyrektor Departamentu Zdrowia hrabstwa Chester, powiedziała, że ​​na razie ma wystarczająco dużo szczepionek.

„Ale nie wiemy, jak to będzie wyglądać, jeśli chodzi o to, jak szybko się rozprzestrzeni i jak wiele bliskich nam kontaktów będziemy mieć” – powiedział Franklin.

Powiedziała, że ​​za każdym razem, gdy okręg będzie mógł zamówić więcej szczepień, zrobią to.

„W tej chwili szczepionka jest traktowana priorytetowo po ekspozycji, więc te bliskie kontakty są. Lubimy wystarczającą ilość szczepionek, aby wykonać przed ekspozycją, której już nie mamy” – powiedział Franklin.

Copyright © 2022 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.