Mężczyzna z Johnson County staje się pierwszym domniemanym pozytywnym przypadkiem małpiej ospy w Kansas

Mężczyzna z Johnson County staje się pierwszym domniemanym pozytywnym przypadkiem małpiej ospy w Kansas

nadchodzący. Nasza pierwsza noc w rezydencie JOHNSON COUNTY KANSAS to nasz pierwszy wirtualny stan MONKEYPOX w KANSAS. Dobry wieczór. Jestem Emily Hallwick. Stanowy departament zdrowia twierdzi, że pacjent niedawno wyjechał ze stanu. Pracują nad zidentyfikowaniem wszelkich kontaktów, które mogą być zagrożone. Stanowe i okręgowe departamenty zdrowia czekają na ostateczne potwierdzenie z CDC. I choć to pierwszy przypadek w Kansas, to nie pierwszy w metrze i metrze. To był pierwszy Torba Monkey Box W metrze kilka tygodni temu. Gdy wynik badania u pacjenta z Kansas City był pozytywny 18 czerwca, pacjent nie musiał być hospitalizowany, stan Missouri miał teraz trzy przypadki, według Monkey Point Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Johnson County, Kansas, człowiek stał się pierwszym domniemanym pozytywnym przypadkiem małpiej ospy w stanie

KDHE mówi, że pacjent niedawno wyjechał ze stanu.


Według Departamentu Zdrowia i Środowiska Kansas, mężczyzna z Johnson County przetestował „przypuszczalnie pozytywny” na ospę małpią. Fundacja KDHE stwierdziła, że ​​jest to pierwszy domniemany pozytywny przypadek w Kansas. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że mężczyzna niedawno wyjechał ze stanu. Sekretarz KDHE Janet Stanek powiedziała, że ​​współpracuje z urzędnikami służby zdrowia, aby zidentyfikować wszelkie ostatnie kontakty, które mogła mieć. Ważne jest, aby pozostać w domu i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby na inne osoby. „Typowe objawy to: gorączka, ból głowy, bóle mięśni, obrzęk węzłów chłonnych, dreszcze, wyczerpanie, wysypka, która wygląda jak pryszcze lub pęcherze (pojawia się na twarzy, ustach, głowie, stopach i klatce piersiowej)”, mówi KDHE. wysypka przypominająca ospę małp należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Czynniki ryzyka zakażenia ospą małp obejmują następujące scenariusze w ciągu 21 dni od pojawienia się pierwszych objawów: z podobną wysypką lub u osób, u których uzyskano potwierdzoną lub prawdopodobną diagnozę ospy małpy lub zamknięcie ORC lub bliski osobisty kontakt z osobami w sieci społecznościowej, w której występuje aktywność związana z ospą małp, w tym spotkania z partnerami za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji cyfrowej lub wydarzenia towarzyskiego, lub niedawna podróż poza Stany Zjednoczone do kraju, w którym potwierdzono przypadki ospy małp, lub gdzie wirus ospy małp jest endemiczny , kontakt z martwym lub żywym dzikim zwierzęciem lub egzotycznym zwierzęciem domowym jest endemiczny dla Afryki lub wykorzystuje produkt pochodzący z tych zwierząt (mięso z krzaków, kremy, balsamy, proszki itp.) Znany uraz w potwierdzonym przypadku małpiej ospy. W Stanach Zjednoczonych dostawy szczepionek są bardzo ograniczone. KDHE informuje tylko mieszkańców, z którymi się kontaktuje, że w tej chwili kwalifikują się do szczepienia. KDHE rozszerzy kwalifikowalność, gdy dostępne będą dodatkowe dawki. Bank Telefoniczny KDHE jest dostępny, aby pomóc odpowiedzieć na ogólne pytania dotyczące małpiej ospy. Osoby fizyczne mogą dzwonić pod numer 1-866-KDHEINF (534-3463) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:00 lub wysyłać pytania pocztą elektroniczną.

Według Departamentu Zdrowia i Środowiska Kansas, mężczyzna z Johnson County przetestował „przypuszczalnie pozytywny” na ospę małpią.

KDHE powiedział, że jest to pierwszy domniemany pozytywny przypadek w Kansas.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że mężczyzna niedawno wyjechał ze stanu. KDHE powiedział, że współpracuje z urzędnikami służby zdrowia, aby zidentyfikować wszelkie niedawne kontakty, które mogły zostać ujawnione.

„Ryzyko rozprzestrzeniania się małpiej ospy w Kansas pozostaje niskie” – powiedziała Janet Stanek, sekretarz KDHE – „Jeśli masz objawy małpiej ospy, ważne jest, aby pozostać w domu i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby na inne osoby. ”.

KDHE mówi, że typowe objawy to:

 • Gorączka
 • Ból głowy
 • ból w mięśniach
 • obrzęk węzłów chłonnych
 • gęsiej skórki
 • wyczerpanie
 • Wysypki przypominające pęcherze lub pryszcze (pojawiają się na twarzy, ustach, głowie, stopach i klatce piersiowej)

KDHE mówi, że każdy, kto ma objawy lub wysypkę przypominającą ospę małpią, powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czynniki ryzyka rozwoju małpiej ospy obejmują następujące scenariusze w ciągu 21 dni od pojawienia się pierwszych objawów:

 • Kontakt z osobą lub osobami z podobną wysypką lub u których zdiagnozowano potwierdzoną lub prawdopodobną ospę małpią, lub
 • Bliski lub intymny kontakt osobisty z osobami w sieci społecznościowej, w których występuje aktywność ospy małpiej, w tym spotykanie się z partnerami za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji cyfrowej lub wydarzenia towarzyskiego, lub
 • niedawna podróż poza Stany Zjednoczone do kraju, w którym potwierdzono przypadki ospy małpiej lub w którym wirus ospy małpiej jest endemiczny, lub
 • Kontakt z martwym lub żywym dzikim zwierzęciem lub egzotycznym zwierzakiem z gatunku endemicznego dla Afryki lub używanie produktu pochodzącego z tych zwierząt (mięso z krzaków, kremy, balsamy, proszki itp.)

Szczepionka przeciw małpiej ospie jest dostępna dla tych, którzy mieli znaną ekspozycję na potwierdzony przypadek małpiej ospy. W Stanach Zjednoczonych dostawy szczepionek są bardzo ograniczone. KDHE informuje tylko mieszkańców, z którymi się kontaktuje, że w tej chwili kwalifikują się do szczepienia. KDHE rozszerzy kwalifikowalność, gdy dostępne będą dodatkowe dawki.

Bank telefoniczny KDHE jest dostępny, aby pomóc odpowiedzieć na ogólne pytania dotyczące małpiej ospy. Osoby fizyczne mogą dzwonić pod numer 1-866-KDHEINF (534-3463) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:00 lub wysyłać pytania pocztą elektroniczną.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.