Mgławica została nazwana „Godzilla” ze względu na swój rozmiar

Naukowcy NASA odkryli mgławica Giant, możesz zobaczyć kształt godżillaPostanowili więc ochrzcić go tym imieniem.

Czy widzisz potwora na tym zdjęciu?Czy jasne plamy w górnej części zdjęcia przypominają przenikliwe oczy i wydłużony pysk? godżillaNASA powiedziała w oświadczeniu.

Zdjęcie pokazuje mgławica, chmura gazu i pyłu w kosmosie, uchwycona przez Kosmiczny Teleskop Spitzera NASA. Przez miliardy lat w tym materiale uformowały się niezliczone gwiazdy.

Odcina promieniowanie, które wydzielają przez gaz i pył, zmieniając kształt chmury. Duże zmiany zachodzą również, gdy masywne gwiazdy umierają, eksplodują i stają się
supernowe
.

„Gdy widzi się go w świetle widzialnym, rodzaju ludzkiego oka, które potrafią wykryć, obszar ten jest prawie całkowicie zasłonięty przez chmury pyłu. Ale światło podczerwone może przenikać przez chmury i ujawniać takie ukryte obszary.”

To zdjęcie pochodzi z godżilla Został on przetworzony przez astronoma Roberta Hurta z California Institute of Technology, który od czasu uruchomienia obserwatorium w 2003 roku jest odpowiedzialny za zdecydowaną większość publicznych zdjęć stworzonych na podstawie danych Spitzera.

– Nie szukałem potworów – powiedział. „Przypadkowo spojrzałem na obszar nieba, który wcześniej kilkakrotnie skanowałem, ale nigdy się do niego nie zbliżyłem. To oczy i usta ryczały na mnie.” godżilla”.

Do reprezentowania różnych długości fal światła podczerwonego używane są cztery kolory: niebieski, cyjan, zielony i czerwony. Niebieski i cyjan reprezentują długości fal emitowane głównie przez gwiazdy; Pył i cząstki organiczne zwane węglowodorami wydają się zielone; Gorący pył rozgrzany przez gwiazdy lub supernowe wydaje się czerwony.

Wyjaśnienie zjawiska mgławicy Godzilla

NASA wyjaśniła, że ​​w tym przypadku naukowiec nie jest jedynym, który widzi rzeczy na obrazach wszechświata godżilla Na mgławica, ponieważ jest to zjawisko znane jako Pareidolia, czyli ludzka tendencja do postrzegania określonego obrazu we wzorze wizualnym
tajemniczy
.

„Inni naukowcy szpiegowali między innymi pająka czarnej wdowy, dyni, węża, odsłonięty ludzki mózg i statek kosmiczny Enterprise na zdjęciach ze Spitzera” – czytamy w oświadczeniu.

ten mgławica podobny godżilla Znajduje się w konstelacji Strzelca, wzdłuż płaszczyzny Drogi Mlecznej, która była częścią przeglądu Glimpses Spitzer. Gwiazdy w prawym górnym rogu znajdują się w nieznanej odległości od Ziemi, ale w naszej galaktyce.

Wiadomości na wszelki wypadek. Pobierz plik
Podanie
!

i

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *