Michal Probies zastąpi Fernando Santosa na stanowisku trenera Polski

Michal Probies zastąpi Fernando Santosa na stanowisku trenera Polski

Probiers podpisał kontrakt wiążący go do końca eliminacji Mistrzostw Świata 2026.

Probers stwierdził na konferencji prasowej, że jest w stanie „spokojnie pracować nad celem, jakim są kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2024”.

Probiers, który był kapitanem drużyny do lat 21, przyznał, że atmosfera panująca obecnie w pierwszym składzie „nie jest najlepsza” i chce, aby zawodnicy przychodzili na treningi „z prawdziwą radością”.

Dodał, że nie myśli o „żadnych rewolucyjnych zmianach” i nie dokona żadnych zmian w kwestii przywództwa napastnika i kapitana Roberta Lewandowskiego, talizmanu reprezentacji. Gwiazda Barcelony skrytykował atmosferę, jaka panuje w drużynie narodowej.

„On jest liderem i nagle wszystko zniszczymy” – powiedział Probers, który obiecał dodać do zespołu „młodych i ambitnych” zawodników.

Zapowiedział także, że w sztabie trenerskim dołączą do niego Sebastian Milla i Tomasz Kuszczak, byli kadrowicze.

Prezes federacji Cesare Colizza obiecał, że początkujący będą mieli „wszystkie narzędzia niezbędne do osiągnięcia swoich celów” i był przekonany, że zakwalifikują się do przyszłorocznego Pucharu Europy w Niemczech.

Santos wywalczył tytuł UEFA Euro 2016 i został w zeszłym tygodniu zwolniony ze stanowiska, pozostawiając Polskę na czwartym miejscu w grupie pięciu drużyn w eliminacjach do UEFA Euro 2024. Na swoim stanowisku spędził zaledwie dziewięć miesięcy.

Probers, który w niedzielę skończy 51 lat, trenował wcześniej Greków Arisa Saloniki oraz Polaków Górnik Zabrze, Widzio Łódź i Jagiellonię Białystok.

W grupie E eliminacji Mistrzostw Europy Polska ustępuje Albanii, Czechom i Mołdawii. Przegrali trzy z pięciu meczów, choć Lewandowski strzelił trzy gole.

12 października Polska zmierzy się z ostatnimi w tabeli Wyspami Owczymi.

fontanna: Agencja prasowa

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *