Michele zabłysnęła na FIVB Mistrzostwach Świata Kobiet U-19 – El Sol de Durango

Michele zabłysnęła na FIVB Mistrzostwach Świata Kobiet U-19 – El Sol de Durango

Reprezentacja Meksyku w piłce siatkowej zakończyła udział w FIVB Mistrzostwach Świata Kobiet U-19, które odbyły się w Chorwacji. Tam z wielką dumą, ubrany w barwy wybrańca Michel Alejandra Lizarraga González.

W ten sposób duranguense przechodzi do historii sportu w stanie Durango po tym, jak był częścią drugich mistrzostw świata, w których rywalizował w swojej karierze, ponieważ należy pamiętać, że w 2021 roku po raz pierwszy wziął udział w światowych zawodach który odbył się w jego rodzinnym mieście, ale zrobił to w r. Odpowiednie są w podklasie 18.

Pochodząca z Chorwacji, dzięki prostocie i wykształceniu, które zawsze ją charakteryzowały, Lizarraga González w wywiadzie dla El Sol de Durango opowiedziała o cudownym doświadczeniu, jakie FIVB U-19 Mistrzostwa Świata Kobiet miały w swojej karierze. Sportowiec.

To było 28 maja 2005 roku, kiedy Michelle zawsze podbijała siatkówkę, wspierana przez rodziców w jej edukacji i sporcie, i od tego czasu cieszy się karierą pełną wielkich osiągnięć.

Michelle jest córką piłkarza Bogara Ernesto Lizarraga Irigoyena i Alejandry Gonzalez Hernandez, którzy odegrali ważną rolę w pomyślnym przebiegu jej kariery. O tym wszystkim i jeszcze więcej Michelle opowiadała w tej wyjątkowej rozmowie po swoim udziale w mundialu i to praktycznie z chorwackiego lotniska.

– Jak wypadłeś na tych mistrzostwach świata?

Rozegrałem około ośmiu czy dziewięciu meczów, z bardzo wyrównanymi punktami, drugi mecz od którego zacząłem, ale odszedłem, ponieważ sprawy nie szły po mojej myśli, potem rozmawiałem ze sobą, a potem zacząłem i rozegrałem wszystkie trzy sety wszystkie mecze.

– Co oznacza dla Michelle obrona barw Meksyku na imprezie międzynarodowej?

Nadal czuję się jakbym robiła to pierwszy raz, to wspaniały moment i sprawia, że ​​chcę dalej przygotowywać się do kolejnych wydarzeń, broniąc barw meksykańskiej drużyny narodowej.

– Który mecz z tego World Series najbardziej zapadł Ci w pamięć i dlaczego?

W każdym meczu, w każdym było coś wyjątkowego, ale najbardziej zaskoczył mnie mecz z Japonią i Koreą, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, to było wspaniałe przeżycie.

Co jest w planie Michelle?

Zbliża się bardzo dobre wydarzenie, ale najpierw chcę wrócić do kraju, odwiedzić rodziców i brata oraz rodzinę, ale uwierz mi, w tym miesiącu nadchodzą dobre wieści.

Na tych mistrzostwach świata reprezentacja Meksyku prowadzona przez Michela Lizarragę zmierzyła się z takimi reprezentantami jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Polska, Japonia, Korea, Serbia czy Kanada. Na tych mistrzostwach świata reprezentacja Meksyku zajęła 18. miejsce.

– Co myślisz o Europie?

Tutaj wszystko jest super, ale najpiękniejsze jest przyjazd do Chorwacji, aby zaśpiewać hymn Meksyku, bardzo mi się tu podobało, szczególnie ze względu na ludzi i jedzenie.

Jak oceniasz poziom rywalizacji?

Bardzo ciężki, bo to mistrzostwa świata i wszystkie drużyny przyjechały z najlepszymi zawodnikami ze swoich krajów, ale bardzo ładny, czuję, że pokazaliśmy nasz prawdziwy poziom, bo były bardzo wyrównane wyniki w bardzo mocnych meczach.

– Jak oceniasz pracę sztabu szkoleniowego i kolegów z drużyny?

Zawsze dają z siebie wszystko, a mój sztab szkoleniowy jest doskonały. Fizycy i statystycy są niesamowici. Spośród moich towarzyszy uważam, że dali z siebie wszystko. Oba pokazy były świetne i wykonaliśmy bardzo dobrą robotę.

– Po osiągnięciu, komu należy podziękować?

Przede wszystkim moim rodzicom, którzy są wsparciem w realizacji wszystkiego, co planuję, ich wsparcie jest niezrównane, potem moim trenerom z Durango, Guadalupe Ibarra, profesorowi Davidowi, moim rodzicom w szczególności wszystkim; gubernator Durango, Esteban Villegas; dyrektor IED Cesar Omar Cardenas Reyes; Dla wszystkich mieszkańców Durango, którzy byli zaznajomieni z meczami, wszyscy mają ziarnko piasku w każdym moim osiągnięciu z drużyną narodową. Mojemu bardzo ważnemu dziadkowi, Salvadorowi Gonzálezowi Moralesowi, który nieustannie zsyła mi iskierki z nieba, wiedząc, co robić w każdym meczu.

Po zakończeniu tego turnieju Stany Zjednoczone i Polska zajęły pierwsze miejsce na drugim miejscu.

Komu dedykujesz swój udział w tych mistrzostwach świata?

Jest dla całej mojej rodziny, a zwłaszcza dla mojego dziadka, kiedy odszedł, byłem jeszcze czymś, kiedy go grzebaliśmy, obiecałem mu, że daleko zajdziemy w sporcie.

– Czym w życiu Michelle jest siatkówka?

Siatkówka jest już częścią mnie, siatkówka już we mnie żyje, a siatkówka jest wszystkim. W tym zawodzie mój brat, Leonel Emmanuel Lizarraga González, jest jednym z głównych motorów ciągłego rozwoju każdego dnia.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *