Microsoft Edge zdołał osiągnąć 10% zaangażowania na komputerach stacjonarnych w kwietniu

Nie ma wątpliwości, że Microsoft wiedział, jak łatać w czasie i postawić na Chromium jako podstawę Microsoft Edge, zamiast kontynuować utrzymywanie oryginalnej wersji, z autorskim silnikiem systemowym, wprowadzonym siedem lat temu jako nowoczesna alternatywa dla Internetu Explorer, spowodował wiele kłopotów dla firmy i deweloperów.

Wraz z rosnącą bazą użytkowników Microsoft może być szczęśliwy widząc, jak jego przeglądarka oparta na Chromium po raz pierwszy w swojej historii dotarła do 10% użytkowników komputerów stacjonarnych, Kamień milowy, który pojawił się ponad dwa lata po ponownym wymyśleniu samego siebie w oparciu o chromowany silnik, ale oferuje funkcje, które odróżniają go od reszty..

Według StatCounter w kwietniu zeszłego roku udało mi się przekroczyć 10%, a konkretnie z Wzrost o 0,42 punktu procentowego do 10,07% udziału użytkownikówpierwszy wyświetlacz z dwóch liczb.

Zasłużony rozwój aplikacji w alternatywie dla Chrome

Zdecydowanie wciąż na pierwszym miejscu? Google ChromeKtóry pomimo utraty 0,65 punktu procentowego stanowi 66,64% rynku.

Na trzecim miejscu jest Safari, przeglądarka internetowa Apple, która dzięki wzrostowi o 0,05 punktu procentowego jest bardzo zbliżona do Edge’a z zaangażowaniem użytkowników na poziomie 9,61%. Na czwartym miejscu uplasował się Firefox z wynikiem 7,86%, po zdobyciu 0,29 punktu procentowego.

Tak wygląda schemat przeglądarek internetowych na komputery stacjonarne i laptopy Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, nie było prawie żadnych zmian, Chrome pozostał na poziomie 63,57%, a Safari na 24,82%.przechwytując 90% użytkowników jako całość, chociaż istnieje wiele alternatyw, przynajmniej w ekosystemie Androida, które również czekają na swoją szansę na rozwój.

Od ostatniego miesiąca to można powiedzieć Microsoft Edge Jest to druga najpopularniejsza przeglądarka internetowa na komputery i wszystko wskazuje na to, że będzie się rozwijać w nadchodzących miesiącach, stając się potężną i atrakcyjną alternatywą, szczególnie dla tych, którzy chcą porzucić Chrome na inną wydajną opcję.

przez: Newwen
więcej informacji: StatCounter

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.