Microsoft inwestuje ponad 10 miliardów dolarów w twórców ChatGPT

Microsoft inwestuje ponad 10 miliardów dolarów w twórców ChatGPT

Gigant technologiczny ogłosił genialną inwestycję w OpenAi. To właśnie firma Microsoft potwierdziła wypłatę „miliardów” w spółce zajmującej się sztuczną inteligencją. Chociaż Wspólne oświadczenie „Financial Times” nie podał konkretnej kwoty 10 miliardów dolarów, czyli kwoty, jaka trafi na założenie firmy. czat.

Przypomnijmy, że był to system udany i byłeś zaskoczony poziomem płynności w procesie pisania tekstów i odpowiadania na pytania. A zgodnie z tym, co ujawniły specjalistyczne media finansowe, Microsoft zatrzyma 75% zysków OpenAI Dopóki nie odzyskasz swojej inwestycji. W oświadczeniu stwierdzono, że umowa będzie obowiązywać przez kilka lat i pozwoli im „samodzielnie” komercjalizować postęp technologiczny dokonany w dziedzinie superkomputerów.

Satya Nadella, CEO Microsoftu, Wyjaśnił, że z części umowy jasno wynika, że ​​Azure – część Microsoftu odpowiedzialna za „chmurowy” Internet – stanie się wyłącznym dostawcą Otwórz sztuczną inteligencję. Będzie to działać dla wszystkich rodzajów usług związanych z chmurą.

„Zawiązaliśmy nasze partnerstwo z OpenAI wokół wspólnej ambicji odpowiedzialnego rozwoju najnowocześniejszych badań nad sztuczną inteligencją. Staramy się zdemokratyzować tę platformę jako nową platformę technologiczną. W kolejnej fazie naszego partnerstwa programiści i organizacje z różnych branż będą miały dostęp do najlepszych Infrastruktura sztucznej inteligencji, modele i łańcuch narzędzi z platformą Azure do tworzenia i uruchamiania aplikacji”.

Korzyści ChatGPT

Kilka dni temu podczas Forum Ekonomicznego w Davos nie zabrakło przedstawicieli Google, którzy chwalili wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji. Zwracali uwagę na możliwość rozmowy lub rozwiania wątpliwości. Istnieje, według tych przedstawicieli, matka bitew.

ChatGPT stał się rozmówcą zdolnym do rozwiązywania wątpliwości, tłumaczenia, dialogu lub generowania tekstu. Uważa się, że będzie w stanie zmienić produktywność w pracy i relacjach z użytkownikami, zwłaszcza po sukcesie osiągnięcia 1 miliona pobrań w ciągu zaledwie 5 dni na rynku.

Rozmach był tak wielki, że Morgan Stanley poświęcił nawet artykuł, w którym wyraził opinię, że ChatGPT może to zrobić stał się zagrożeniem Wiodąca wyszukiwarka par excellence, Google. Potępił to jako wykładnik, który zagraża jego obecnej pozycji jako niekwestionowanego punktu wejścia milionów ludzi do Internetu.

Zwolnienia i strategia

niemal rytmicznym ruchem, Microsoft i alfabet Szli podobnymi ścieżkami. Obie firmy zwolniły część swoich pracowników po godzinach pracy za komunikację procedury związane ze sztuczną inteligencją

w czwartek ubiegłego tygodnia, Microsoft zwolnił 10 000 pracowników. Dyrektor ds. technologii wyjaśnił to w oświadczeniu skierowanym do pracowników.

„To są rodzaje trudnych decyzji, które podjęliśmy w ciągu naszej 47-letniej historii, aby pozostać ważną firmą w branży, która nie wybacza nikomu, kto nie dostosuje się do zmian. Następna wielka rewolucja komputerowa nadchodzi dzięki postępowi w sztucznej inteligencji, dzięki której zamieniamy najbardziej zaawansowane modele świata na platformę Nowość”.

ze swojej strony, Alphabet zwalnia 12 000 pracowników. Sundar Pichai, dyrektor generalny firmy, Był odpowiedzialny za poinformowanie o sytuacji byłych już pracowników. akt poprzez prywatny e-mail ale również, Przesłał publiczny list na firmowy blog. Tam manifestuje swoje osobiste wrażenia w motywach decyzji.

„Oznacza to pożegnanie z niektórymi z najbardziej utalentowanych osób, nad którymi tak ciężko pracowaliśmy i z którymi uwielbialiśmy pracować. Bardzo mi przykro z tego powodu. Fakt, że te zmiany wpłyną na życie pracowników Google, jest dla mnie bardzo ważny, i biorę pełną odpowiedzialność za decyzje, które nas tu doprowadziły”.

Niemal równolegle do zwolnień dobrze znane były obawy współzałożycieli Google, Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, dotyczące chatbota OpenAI. Coś, co nie tylko skłoniło ich do przeglądu strategii, ale także do podjęcia działań w tej sprawie.

Nie wydawanie opinii

Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami na naszej stronie są na jego własne ryzyko.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *