Microsoft poprawia zarządzanie aplikacjami w Windows 11 Ustawienia | technologia

Firma Microsoft kontynuuje żmudną migrację funkcji Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia.

Microsoft od lat rezygnuje z Panelu sterowania dla naszego systemu operacyjnego Windows, a od premiery systemu Windows 10 w 2015 roku zaoferował aplikację Ustawienia jako zamiennik, alternatywę, która nie wyszła z mody po długim okresie pogody.

Obecnie niektóre preferencje i narzędzia Panelu sterowania zostały przeniesione, ale Panel sterowania nie został całkowicie zastąpiony przez aplikację Ustawienia. I jeszcze Wersja Windows 11Wydaje się, że Microsoft stosuje tę samą strategię w przypadku aplikacji Panel sterowania i Ustawienia.

Ale teraz chcą iść dalej, ponieważ w tym tygodniu nowy podgląd dla systemu Windows 11 przenosi kolejną część Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia.

Poprawiło to możliwości sekcji Zarządzaj aplikacjami w aplikacji Ustawienia, wprowadzając funkcje, których wcześniej nie było.

W ten sposób zarządzanie aplikacjami Teraz obsługuje samodzielne aplikacje, a ponadto można teraz naprawiać lub modyfikować programy Win32 za pomocą aplikacji Ustawienia.

w dzienniku zmian zwrocic uwage To ustawienie obsługuje teraz zarządzanie tylko aplikacjami, które były wcześniej obsługiwane z Panelu sterowania.

Obejmuje to odinstalowanie samodzielnych aplikacji (takich jak Steam i gry działające na Steam) oraz naprawę i modyfikację aplikacji Win32.

Jednak ta zmiana nie zostanie wprowadzona w następnej aktualizacji funkcji systemu Windows 11, ale w przyszłej wersji systemu Windows 11.

Jeśli chodzi o Panel sterowania, przez wiele lat pozostanie on istotną częścią systemu operacyjnego Windows.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.