Microsoft zapewni szybsze przesyłanie danych USB w systemie Windows 11

Microsoft zapewni szybsze przesyłanie danych USB w systemie Windows 11

Redmonds Testują Obsługa szybszych transferów USB, w szczególności specyfikacje Wersja USB4 2.0.

W tej chwili jest testowany w niektórych kompilacjach Windows 11 Insider, więc może ostatecznie osiągnąć stabilną wersję jeszcze w tym roku.

Dzięki tej nowej funkcji Microsoft Odblokuje do 80 Gb/s przez USB typu C.

Mowa o ogłoszonym w połowie 2022 roku standardzie USB4 Gen 4, którego celem jest zwiększenie prędkości, z jaką można realizować transfery danych na urządzeniach elektronicznych takich jak laptopy.

Zaletą tego standardu jest to, że jest on kompatybilny nie tylko z najnowszymi akcesoriami i urządzeniami peryferyjnymi, ale także z większością starszych akcesoriów.

W tej chwili Microsoft testuje tę większą prędkość transferu USB w Windows 11 Insider Preview Build 23615, który jest dostępny od kilku dni w kanale deweloperskim.

Aby jednak w pełni wykorzystać tę nową technologię, użytkownik potrzebuje zaktualizowanej technologii.

Najpierw transfer do 80 Gb/s Będzie dostępna na urządzeniach opartych na procesorach Intel Core z serii HX 14. generacji. Jednak w miarę upływu miesięcy oczekuje się, że kompatybilność będzie się zwiększać.

Oprócz tego Microsoft testuje obecnie, czy Copilot uruchamia się i otwiera automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu Windows na urządzeniach panoramicznych.

Użytkownicy nie powinni się zbytnio martwić, ponieważ zawsze mogą wyłączyć Copilot w ustawieniach. Windows 11następnie przejdź do opcji Personalizacja i bezpośrednio wyłącz funkcję Copilot.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *