Miedwiediew i Padusa awansują do Francji; Pliskova znajduje się | Sporty

Miedwiediew i Padusa awansują do Francji;  Pliskova znajduje się |  Sporty

Paryż (AFP) – Daniil Miedwiediew wyglądał w czwartek bardziej komfortowo na czerwonej glinie, Hiszpanka Paula Padusa została pierwszą kobietą wśród 10 najlepszych graczy na świecie, która awansowała do trzeciej rundy z Rolandem Garrosem, a ósma rozstawiona Karolina Pliskova zaskoczyła rywalkę na drugim miejscu. 227. w światowych rankingach, która po raz pierwszy bierze udział w turnieju wielkoszlemowym.

Rosjanin Miedwiediew pokonał Serbę Laslo Djerjee 6-3 6-4 6-3 i awansował do trzeciej rundy z Rolandem Garrosem drugi rok z rzędu.

Mistrz US Open wszedł do French Open z wynikiem 0-4, przegrywając swoje pierwsze mecze w 2017, 2018, 2019 i 2020 roku.

Przerwał passę przegranych, dochodząc do ćwierćfinału w 2021 roku, aw tym tygodniu wygrał wszystkie sześć setów, w których grał, przegrywając w sumie tylko 16 meczów.

Drugie rozstawienie Rosji zmierzy się z 28. rozstawionym Serbem Miomirem Kekmanoviciem o bilet do czwartej rundy.

Norweg Casper Ruud awansował do trzeciej rundy trzeci rok z rzędu, pokonując Fina Emila Rossovoori 6-3, 6-4, 6-2.

Trzecie rozstawienie Padusa doznała przerwy, aby rozpocząć trzeci set pojedynku z Kają Govanem, po czym odzyskał kontrolę nad meczem, wygrywając cztery mecze z rzędu i wygrywając 7:5, 3-6, 6-2 nad . Słowenka i 68. miejsce na świecie w sądzie Susan Lenglin.

Najlepszy występ 24-letniego Hiszpana w turnieju wielkoszlemowym miał wystąpić w ćwierćfinale French Open w 2021 roku.

W trzeciej rundzie zmierzy się z Rosjanką Veroniką Kudretovą, rozstawioną 29.

Tymczasem ósma rozstawiona Pliskova przegrała 6-2 6-2 w drugiej rundzie z Francuzką Julią Gangin. W rezultacie na szczycie eliminacji French Open jest już sześciu z dziesięciu pretendentów, którzy zostali wyeliminowani przed końcem drugiej rundy.

Pliskova dołącza do Barbory ​​Krejikovej (2), Marii Sakkari (4), Annette Kontaveit (5), Onsa Jabera (6) i Garbine Muguruzy (10), aby opuścić Rolanda Garrosa na wczesnych etapach.

Później zagra polską Igę Świątek, Białorusinkę Arinę Sabalenka (7) i Amerykanin Daniel Collins (9).