Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej jest zadowolona z ustanowienia Pucharu Świata w Rosji „Sports” Granma

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Brazylijczyk Ari Graça potwierdził, że rok 2022 może być rokiem pełnym nadziei dla tego sportu, ponieważ rozstrzygnięto m.in. trzy mistrzostwa świata.

Pierwsze z tych ważnych spotkań, Foley Orb Ball, odbędzie się w dniach 7-19 czerwca w Rzymie; Światowy klasyk mężczyzn, w dziesięciu miastach Rosji, od 26 sierpnia do 11 września, a zawody kobiet od 23 września w dwóch krajach mających doświadczenie w organizacji tych imprez: Holandii i Polsce.

„Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła, że ​​Mistrzostwa Świata Mężczyzn odbędą się w Rosji, po tym jak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) uznała, że ​​wycofanie imprezy stamtąd lub przeniesienie do innego kraju jest legalne i niemożliwe”. decyzji, powiedział, że podmiot, którym kieruje Uznanie Światowej Agencji Antydopingowej jest „mile widziane” w związku z postępami przygotowań. Powodem tej decyzji jest duża skala konkursu w dziesięciu miastach, znaczne inwestycje finansowe oraz szeroko zakrojone przygotowania, które trwały od 2018 roku, kiedy wybrano Rosję.

Choć prezydent FIVB tego nie wskazał, to na podstawie wcześniejszych analiz dotyczących dopingu rosyjskich sportowców, które doprowadziły do ​​nałożenia sankcji, sprawa została zmanipulowana w taki sposób, że głowa państwa Władimir Putin wskazał, że atakowanie ich kraju jest kwestią polityczną, zapominając o całej chwale, jaką Rosja i były Związek Radziecki oddały światu w sporcie.

Od 1949 roku, kiedy ustanowiono Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn, Rosja wygrała turniej sześciokrotnie w 19 edycjach, Związek Radziecki z dwoma srebrnymi i trzema brązowymi medalami, następnie Polska (złoto w 2014 i 2018) i Brazylia (srebro w te dwie edycje) i Włoch, posiadacze po trzy złote. Następne spotkanie voli na planecie odbędzie się w miastach Moskwa, Petersburg, Kaliningrad, Krasnojarsk, Kazań, Jekaterynburg, Ufa, Nowosybirsk, Kemerowo, Jarosław. Kuba, która znalazła się wśród 24 uczestników grupy B, zmierzy się w Kemerowie z Brazylią, Japonią i Katarem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *