Międzynarodowa Liga Zawodowa zwraca się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, aby Igrzyska Europejskie nie kwalifikowały się jako Igrzyska Olimpijskie

MADRYT, 13 kwietnia (EFE) Chodzi o Twój sport.

W związku z zawieszeniem tej federacji MKOl przejął organizację turniejów przedolimpijskich (zrobił to już przed Tokio 2020) i jako główny tryb kwalifikacji wybrał Igrzyska Kontynentalne.

Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Krakowie-Małopolsce od 21 czerwca do 2 lipca br., nie przyjmą Rosjan i Białorusinów, co zdaniem Międzynarodowego Stowarzyszenia Zawodowego „poważnie szkodzi szansom tych sportowców, aby zakwalifikować się do Paryża 2024.”

Dlatego Międzynarodowa Liga Zawodowa „wzywa MKOl do cofnięcia statusu kwalifikacji tych zawodów”.

Federacja Bokserska, kierowana przez Rosjanina Umara Karimlewa, przyjęła już Rosjanki i Białorusinki na Mistrzostwa Świata Kobiet w zeszłym miesiącu, uprzedzając decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o zaleceniu federacjom szukania sposobów na udział jako neutralnych.

Zdaniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w żaden sposób nie badano dopuszczania Rosjan i Białorusinów na igrzyska paryskie, które zostało zatwierdzone od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Władze polityczne i sportowe Ukrainy zapowiedziały bojkot wszystkich zawodów, w których biorą udział sportowcy z kraju najeźdźcy lub jego głównego sojusznika w Europie.

„Igrzyska Europejskie 2023 nie mogą pozostać uznanymi przez MKOl kwalifikacjami do Paryża 2024 i muszą zostać odwołane, aby przeciwdziałać dyskryminującym działaniom podejmowanym przez Europejskie Komitety Olimpijskie przeciwko zaleceniom wydanym na ostatnim posiedzeniu Rady Wykonawczej MKOl” – poinformowało w czwartek Międzynarodowe Stowarzyszenie Matematyczne. zezwolenie.

„Pierwsze podejście sportowca musi zwyciężyć i nie powinno być miejsca na politykę w naszym sporcie, a FA jasno to pokazuje poprzez swoje działania” – dodał.

Międzynarodowa Unia Matematyczna ogłosiła własny system kwalifikacji olimpijskich, który różni się od systemu MKOl, którego centralnym elementem są mistrzostwa świata.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *