Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zgłasza obawy po problemach z silnikiem z nowym rosyjskim modułem

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zgłasza obawy po problemach z silnikiem z nowym rosyjskim modułem

Rosja Nauki jednostka kosmiczna Wywołało to panikę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek po tym, jak jej silniki w niewytłumaczalny sposób włączyły się kilka godzin po zadokowaniu na orbicie.

Według doniesień, „nieplanowany restart” silników jednostki przypadkowo wyrzucił całą Międzynarodową Stację Kosmiczną z jej pozycji na 47 minut. NASA.

Podczas transmisji na żywo z wydarzenia, Mission Control w Houston poinformowało, że NASA „chwilowo utraciła kontrolę naprowadzania w wyniku niezamierzonego ostrzału” i że błąd dotknął stację wyrównania „około 45 stopni”.

NASA napisała później na Twitterze, że Mission Control i załoga na stacji poprawili orientację i że wszystkie systemy działały normalnie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna musi być precyzyjnie zorientowana, aby panele słoneczne i sprzęt radiowy działały prawidłowo – stacja dwukrotnie straciła kontakt z kontrolą naziemną podczas wypadku.

Kontrolowane gruzy pocisków rakietowych w Chinach mogą być niebezpieczne i szkodliwe dla amerykańskiego przemysłu

Agencja kosmiczna napisała później na Twitterze, że „załodze nie grozi niebezpieczeństwo”.

Jednak dr Jonathan McDowell, wybitny ekspert ds. kosmosu w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, wyraził pewne zaniepokojenie bezpieczeństwem astronautów na orbicie.

„Załoga nigdy nie była w niebezpieczeństwie… Nie jestem przekonany, że rozumieją problem na tyle dobrze, aby w tej chwili móc to powiedzieć” – napisał. “To jest rzecz, która moim zdaniem może – jeśli zostanie źle potraktowana – doprowadzić do utraty stacji.”

Władze nie od razu wyjaśniły, dlaczego silniki były uruchomione, ale powiedziały, że kontrolerzy lotu obeszli sytuację, używając silników odrzutowych na innych rosyjskich komponentach stacji, aby przeciwdziałać nieuczciwym silnikom.

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej misja Nauka została opóźniona o dekadę z powodu wielu problemów i przeszła kilka „czknięć na orbicie” i problemów z silnikiem na drodze do spotkania z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Początkowo planowano go podnieść w 2007 roku.

W 2013 roku eksperci stwierdzili zanieczyszczenie układu paliwowego, co doprowadziło do długiej i kosztownej wymiany. Inne systemy Nauka również zostały zaktualizowane lub przebudowane.

W końcu przybył w czwartek, ponieważ Rosja ma nadzieję ożywić swój przemysł kosmiczny, aby pozostać konkurencyjnym w stosunku do Stanów Zjednoczonych i wyprzedzić rosnące programy w innych krajach, w tym w Chinach.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Roscosmos Space Press, moduł Nauka jest widoczny przed zadokowaniem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek, 29 lipca 2021 r. Długo oczekiwany rosyjski moduł laboratoryjny został pomyślnie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czwartek, osiem dni później. jego start z rosyjskiej bazy startowej w Bajkonurze w Kazachstanie. 20-tonowa (22-tonowa) jednostka Nauka, zwana także wielofunkcyjną jednostką laboratoryjną, zadokowała na pozycji orbitalnej po długim locie i serii manewrów. (zdjęcie serwisu prasowego Roscosmos za pośrednictwem AP)

Moduł stanie się stałą częścią stacji orbitalnej, ponieważ będzie zawierał sprzęt badawczy i laboratoryjny.

Stacja kosmiczna jest obecnie obsługiwana przez astronautów NASA Mark Vande He, Shane Kimbrough i Megan MacArthur. Oleg Nowicki i Piotr Dobrow z rosyjskiej firmy kosmicznej Roscosmos; Astronauta Japońskiej Agencji Kosmicznej Akihiko Hoshied i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Thomas Bisquet.

Fiasko skłoniło NASA do opóźnienia planowanego startu statku kosmicznego Boeinga Starliner z Cape Canaveral na Florydzie w piątek, ale urzędnicy powiedzieli, że nie doszło do uszkodzeń i pochwalili załogę za zachowanie spokoju pod presją.

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

„Tysiące ludzi na Ziemi wymaga zapewnienia bezpieczeństwa Stacji Kosmicznej i załogi” – napisał na Twitterze administrator NASA Bill Nelson. „Pomysłowość i poświęcenie rodziny @NASA nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, a w takie dni jak te jestem bardziej niż kiedykolwiek wdzięczny za ich niezrównane doświadczenie”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *