Miejsca w Meksyku i na świecie, w których można podróżować inaczej

The czarna turystykaGeneralnie zachęca się do odwiedzania miejsc, w których widziano klęski żywiołowe lub zgony. Na całym świecie jest wiele miejsc, które oferują takie doświadczenia turystom i mogą się one wahać od bardzo lekkich sytuacji, takich jak wizyta w znanym więzieniu, po inne. hardcore lub ekstremalne, takie jak bezpośrednie narażenie na jakąś formę cierpienia lub tortur.

Ciągłe poszukiwanie nowych emocji, potrzeba dokręcania ciała i umysłu czy po prostu otwierania barier kulturowych to tylko niektóre z powodów, dla których ludzie szukają tej szokującej rozrywki. Pomimo tego, że nie jest to nowa koncepcja (po tym, jak udział w walkach gladiatorów w starożytnym Rzymie był również uważany za czarną turystykę) większość z nas prawdopodobnie odwiedziła takie miejsca (Panteon, więzienia czy Muzeum Mumii w Guanajuato), jest to temat, który obecnie dał wiele do omówienia. Styl i intensywność doświadczenia zależy od tego, co każdy człowiek pragnie żyć i jak głęboka jest jego potrzeba zmierzenia się ze śmiercią lub nieznanym.

Ci, którzy chcą posunąć się do skrajności z tymi doświadczeniami, udają się do miejsc takich jak więzienie Karosta, znajdujące się na Łotwie, na ostatnią noc, gdzie spędzasz noc, jakbyś był więźniem w tym miejscu. Aby wejść, musisz podpisać list, dając im swoje ciało w zasadzie to, co chcą robić. Inną opcją, jeszcze bardziej stromą, jest The McKamey Manor, znany jako najbardziej ekstremalny z horrorów. Znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ma listę oczekujących około 24 tysięcy osób, a aby wejść, należy również podpisać list wyrażający zgodę na poddanie się fizycznym i psychicznym torturom.

Może Cię zainteresować:

Niesamowite jaskinie i jaskinie w pobliżu CDMX, o których powinieneś wiedzieć

Miejsca dla czarnej turystyki w Meksyku

Można znaleźć wiele tego typu atrakcji, ponieważ dzięki naszemu dziedzictwu kulturowemu takie elementy jak śmierć są częścią naszej tradycji i są codziennymi sytuacjami, nawet dajemy specjalną celebrację naszych dusz. Istnieją również inne, bardziej kontrowersyjne atrakcje, takie jak trasa, która przywraca tranzyt nielegalnych imigrantów do Stanów Zjednoczonych w Hidalgo.

Oprócz tego doświadczenia z przejściami granicznymi, istnieją również inne znane miejsca, na przykład w Tijuanie są wizyty w miejscu ataku na Colosseo, który doprowadził do jego śmierci, oraz w innych stanach kraju, w których jest obecna grup handlujących narkotykami istnieją doświadczenia związane z powstaniami tych grup.

Z drugiej strony w Mexico City popularnym miejscem jest Tepito, w szczególności do odwiedzenia ołtarza Santa Muerte, ważnego miejsca tego kultu i które przybliża turystom inną stronę religii i wiary. W ten sam sposób Xochimilco, oprócz tego, że jest miejscem docenianym przez turystów ze względu na trajineras i chinampy, ma również Wyspę Lalek, której choroba i wyrzuty sumienia uczyniły ją częścią czarne doświadczenia turystyczne.

Czarna turystyka na świecie

Oczywiście na całym świecie są miejsca do uprawiania czarnej turystyki, niektóre z nich mają związek z wielkimi tragediami naznaczonymi historią, a wiele innych regionów jest do tej pory uważanych za niebezpieczne z powodu promieniowania, takie jak Czarnobyl czy poligony nuklearne w Kazachstanie , a są nawet tacy, którzy odwiedzają kraje żyjące w cieniu Okropnych dyktatur, takie jak Korea Północna czy Turkmenistan.

Na poniższej liście znajdziesz kilka Miejsca do uprawiania czarnej turystyki:

Stany Zjednoczone: JFK Assassination Tour lub Charles Manson Tour.

Kolumbia: wycieczka Pablo Escobara i wizyta w La Catedral (więzieniu, w którym przetrzymywany był kolumbijski przemytnik narkotyków).

Anglia: Littledean Jail Museum lub wycieczka po Kubie Rozpruwaczu.

Polska: Wycieczki po Auschwitz, największym nazistowskim obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej.

Czechy: Ossuarium Sedlec, kaplica ozdobiona ludzkimi kośćmi.

Japonia: Uważa się, że Aokigahara, Las Samobójców, jest nawiedzony.

Benin (Afryka): targ voodoo, na którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do odprawienia rytuału.

Ukraina: Prypeć, gdzie doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu.

Kasajistan: Jezioro Chagan, znane również jako jezioro atomowe powstałe w wyniku wybuchu jądrowego. Polígono, kraina eksperymentów atomowych.

W ten sam sposób, jeśli temat Cię interesuje, zalecamy zapoznanie się z nim Netflix seria czarna turystyka (Mroczny Turysta), która pozwoli Ci rzucić okiem na wszystko, co Cię czeka w tych i innych miejscach na świecie.

Czy odważysz się zrobić? czarna turystyka?

Może Cię zainteresować:

Turystyka kosmiczna: balony turystyki kosmicznej staną się rzeczywistością w 2024 roku

Zapisz się tutaj do naszego newslettera, aby być na bieżąco z naszymi treściami.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.