Milena Łukaszewicz: Polska w Nueva Esporta

Choć Polskę i Wenezuelę dzieli geograficznie tysiące kilometrów, naszych ludzi łączy jedno serce.

To ponad 80 lat stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami, to nasza muzyka, nasz taniec, nasz dramat, nasza literatura, nasze tradycje i wizje, nasze jedzenie itd., które nas zbliżają, sprawiają, że jesteśmy dumni, jednoczą nas.

Tydzień Promocji Polski w stanie Nio Esparta był doskonałą okazją do napisania niezatartego śladu w pamięci Neo-Spartańczyków, okazją do ukazania istoty polskiej duszy i najlepszym czasem na wspólne tworzenie działań reprezentujących żywych, odzwierciedleniem naszych pragnień i preferencji.

W ciągu tygodnia odbyło się kilka zajęć. Wzmacnianie i promowanie kultury międzykulturowej, dobre dogadywanie się ze społecznością, wymiana doświadczeń, spotkania biznesowe i wiele innych to istotne elementy programu. Lokalne władze, ze swoją postawą współpracy i partycypacji, zapewniły nam wszelkie wsparcie logistyczne potrzebne do budowania zaufania i tworzenia chwil, które na zawsze zostaną zapisane w pamięci i sercu.

Sektor Playa El Angel – Polska flaga została podniesiona na Plaza de los Banderas przy Avenida Javito Villarba w Pampady, z okazji przyjęcia i rozpoczęcia wszelkich działań promocyjnych w państwie.

Dzięki kwiatowym ofiarom składanym w Bazylice Mniejszej Matki Bożej z Doliny, mszy i ofiarom w Sanktuarium San Diego Cristo del Peon Viaz prowadzonym przez polskiego Ojca Stanisa, Nua Esporta widziała i uczestniczyła w naszej wyjątkowości poprzez religię. ? A. Gorkol i wenezuelski artysta Norman Munos otworzyli i pobłogosławili piękny mural miłością naszego ukochanego św. Jana Pawła II i pracą wykonaną przez prawdziwego pioniera unii.

Przez kino, Christophe Key, jeden z naszych najbardziej wpływowych filmowców? Lovsky, ao nim ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa biologicznego polskiego kina po południu zaprezentowaliśmy się w Restauracji Amaranto Libreria, aby wyświetlić jeden z jego najciekawszych produktów: „Czerwony”.

Poprzez nasze jedzenie mieliśmy okazję odwiedzić, wesprzeć i spotkać w jadalni dzieci Misjonarzy w służbie, aby podzielić się z nimi typowym polskim jedzeniem w rytm pięknych piosenek, które rozumieją.

Dzięki naszej muzyce nasz polski kompozytor i pianista artystyczny Friedrich Sopin założył wieczorową suknię do popiersia Boulevard 5D Julio – Casco Historico de la Asuncion. Podobnie gala muzyczna w Castillo San Carlos Borromeo, jednej z najważniejszych budowli na wyspie, w interpretacji pianistki Anny Myrnik, która przyjechała bezpośrednio z Polski do Nueva Esparta, z umiejętnościami muzycznymi w każdej ze swoich prezentacji, aby przedstawić wszystkich z jej sztuką i energią.

Anna występowała jako muzyk solowy i pokojowy w ponad 35 krajach na 5 kontynentach, zdobyła wiele nagród krajowych i międzynarodowych oraz brała udział w wielu prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach kulturalnych, oprócz swojego wkładu w życie muzyczne miast, nazwy Polska jest słyszana na całym świecie, przyciągając uczestników z całego świata.

Poprzez nasze działania usługowe dzielimy się z dziećmi wydziału La Caranda, dostarczając im sprzęt szkolny, sprzęt sportowy oraz piosenkę fortepianową w wykonaniu naszego młodego artysty.

Przekaż darowiznę na rzecz Fundacji Kontroli Protokołu Zwierząt w Los Robes, dzięki naszej wrażliwości i przywiązaniu do zwierząt.

Doceniając przedsiębiorcze kobiety w projektach społecznych „Abrende y Embrende”, Fundacja AAS i Manuel Plesido Monroe z Domu Kobiet w Monroe stanowią przykład wyjątkowej, globalnej i transcendentnej roli kobiet, służąc jako przewodnik, sztandar i społeczność.

Poprzez bliskie spotkania z Polonią, wymianę doświadczeń i poznanie jej potrzeb, ich sukcesów, pragnień i aspiracji.

Los Salinas – W Pompejach, przy wsparciu nowych przedsiębiorstw i miejsc pracy, pracownicy wydobywają sól, mielą ją, a następnie sprzedają, znajdując zasoby na swoje potrzeby.

Poprzez nasze sojusze kooperacyjne, ustanowienie spotkań handlowych pomiędzy różnymi związkami państwowymi i polskimi kupcami, którzy przyjeżdżali bezpośrednio z Polski, aby promować różne sektory, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju naszych gospodarek.

Było wiele wizyt w Polsce, uśmiechów, wyrazów wdzięczności i absolutnej ciekawości. Znajduje to odzwierciedlenie w istniejącym planie i wszystkie niezbędne kroki są już podejmowane, Pampadar and Co? W poszukiwaniu większego kompromisu między dwoma miastami dla zjednoczenia miast Oberga pozwala na wymianę doświadczeń na płaszczyźnie ekonomicznej, politycznej, społecznej, kulturalnej i edukacyjnej. Udać się? Obersek będzie pierwszym miastem w Ameryce Łacińskiej, które zawrze traktat.

Udać się? Obrzek to około 50-tysięczne miasto. To jeden z najważniejszych polskich portów Morze Bałtyckie, Mocno oddany Handel. Jego główna funkcja gospodarcza Podróżować, Ze względu na liczne gorące źródła i przedłużenie plaż na lato jest jednym z najatrakcyjniejszych uzdrowisk dla Polaków i mieszkańców świata.

Polska czuła się w Nueva Esparta, której flagi wywieszono na całej wyspie, aby to udowodnić. Poprzez swój społeczny, historyczny i obywatelski sposób myślenia zakorzenił się głęboko jako naród klasyczny, różnorodny i wszechstronny, świadomy pamięci narodowej i głęboko zakorzeniony w świadomości życia i obywateli.


Milena Łukaszewicz kieruje Ambasadą RP w Wenezueli.

Źródło

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *