Miliony komputerów Mac są atakowane przez złośliwe oprogramowanie, które kradnie informacje o użytkownikach

Firma Check Point Research poinformowała o rozwoju różnego rodzaju złośliwego oprogramowania, które kradnie informacje od użytkowników macOS. Za jedyne 49 USD w Darknet hakerzy mogą kupić licencje na nowe złośliwe oprogramowanie, które pozwala im uzyskać dane logowania, zbierać zrzuty ekranu, rejestrować naciśnięcia klawiszy i uruchamiać złośliwe pliki.

Firma Check Point Research podkreśla, że ​​złośliwe oprogramowanie znane jako „Cloner” pochodzi z popularnej rodziny złośliwego oprogramowania „Formbook”, która atakuje głównie użytkowników systemu Windows, ale zniknęła ze sprzedaży w 2018 roku. Formbook został przemianowany na XLoader w 2020 roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy CPR studiował działalność XLoadera, aby stwierdzić, że jest on bardzo płodny i jest skierowany nie tylko do użytkowników systemu Windows, ale także komputerów Mac.

Hakerzy mogą kupować licencje XLoader w Darknet za 49 USD, co pozwala im zbierać dane logowania, zbierać zrzuty ekranu, rejestrować naciśnięcia klawiszy i uruchamiać złośliwe pliki.

Za pomocą fałszywych wiadomości e-mail zawierających złośliwe dokumenty Microsoft Office ofiary są nakłaniane do pobrania serii złośliwego oprogramowania.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *