Minęło 200 lat od pojawienia się na świecie „Wielkiej Jaszczurki”, pierwszego dinozaura

Minęło 200 lat od pojawienia się na świecie „Wielkiej Jaszczurki”, pierwszego dinozaura

W 1824 roku William Buckland ujawnił światu pierwszego znanego dinozaura, megalozaura. Paleontolog opisał niesamowite stworzenie na podstawie skamieniałości znalezionych w Anglii.

Sekret Znaleziono pozostałości sprzed wieków, które przypisywano gigantom, smokom, a nawet mitycznym stworzeniom Został usunięty w lutym 1824 roku w Journal of the Geological Society of London. A na jej łamach Angielski przyrodnik William Buckland opublikował pierwszy naukowy opis dinozaura. Szczęki, biodra i kończyny odkryte w pobliżu Oksfordu zidentyfikowano jako części dużego gada: Megalozaur.

Sugerujemy: Nawet bez asteroidy wszystko było już przygotowane na wyginięcie dinozaurów

200 lat od pierwszego opisanego przez naukę dinozaura

On Megalozaur Bucklandiduża jaszczurka po łacinie, Buckland po raz pierwszy opisał go jako czworonożnego gada. Jednak później ustalono, że tak Teropody Teropody I mięsożernez krótkimi ramionami i szponiastymi dłońmi, podkreśla Encyklopedia Britannica. Paleontolog szczegółowo opisał także zakrzywione, ostre zęby, co wskazywało na jego drapieżny charakter. Co więcej, oszacowano jego wielkość, co na to wskazuje Dinozaur ten miał ponad 12 metrów długości.

„Chociaż obecnie znane części szkieletu są bardzo ograniczone, to w dalszym ciągu są wystarczające do określenia miejsca zwierzęcia w systemie zoologicznym. Choć kręgosłup i kończyny wyglądają bardzo podobnie do czworonogów, to zęby wskazują, że stworzenie to było jajorodne. i należy do rzędu jaszczurek lub jaszczurek. William Buckland w swoim programie.

Objawienie Doprowadził do zmiany w rozumieniu historii Ziemi Zapoczątkowało to erę odkryć dot Te niesamowite stworzenia były dotąd nieznaneZ czego wciąż odkrywane są nowe skamieliny. Kraje takie jak Argentyna, Mongolia, Stany Zjednoczone i Chiny wykazały w drodze badań, że na swoich terytoriach występuje ogromne bogactwo skamieniałości spokrewnionych z tymi gadami.

megalozaur Bucklandi, Porównanie przeszłości i teraźniejszości w opisie tego typu. Ilustracja: Obrazy Getty'ego

Teraz to wiemy „Wielka jaszczurka”, która żyła 166 milionów lat temu, nie była tak duża jak słoń Szacuje się, że jego długość wynosiła średnio około 6 metrów, a waga około 700 kilogramów. Szczęka pierwszego opisanego gada tego typu jest nadal eksponowana w Muzeum Oksfordzkim.

Możesz także przeczytać: Trzy dobrze zachowane skrystalizowane jaja dinozaurów znalezione w Chinach

Kto nadał imiona dinozaurom?

Dolna szczęka pierwszego megalozaura opisana przez naukę. Ilustracja: Mary Buckland za pośrednictwem Wikimedia Commons.

Ze skamieniałości megalozaura i iguanodona, oprócz heliozaura, innego angielskiego naukowca, Angielski anatom Richard Owen ukuł termin dinozaur w 1841 roku.. W kolejnych latach zostało to docenione Do tej znakomitej grupy gadów należą skamieniałości z całego świataCo dało ogromną różnorodność dinozaurów, które znamy dzisiaj. Kolejny ważny kamień milowy w historii miał miejsce w 1964 roku, kiedy John Ostrom podważył przekonanie, że te gady były powolne i ciężkie. Do tej sugestii doprowadziło odkrycie Deinonychusa, małego dwunożnego drapieżnika Istniały gatunki zwinne, inteligentne i zdolne do polowania w grupach.

200 lat po zdumiewającym opisie pierwszego dinozaura, Ludzkość była w stanie zaspokoić jedynie około 30% wszystkich gatunkówNie ptaki (Sorecia) I pAby w końcu spotkać 75% z nich, może minąć od 60 do 100 lat.

Czytaj:

Znaleźli niesamowitą „szkółkę dinozaurów” na pewnym terenie w Boliwii

Dinozaur wielkości koguta może zmienić historię ewolucji ptaków

Tytaniozaury w Indiach: Znaleziono 256 jaj największego dinozaura, jaki żył na Ziemi

Starszy niż dinozaury: był to ogromny i krwawy drapieżnik Ameryki Południowej

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *