Minister obrony narodowej potwierdził, że Polska przygotowuje się do wojny z Rosją

Minister obrony narodowej potwierdził, że Polska przygotowuje się do wojny z Rosją

Polska przygotowuje się do wojny z Rosją

Polska była historycznie zaangażowana w więcej niż jedną wojnę ze względu na swoje położenie geograficzne i częściowo ze względu na swoich sąsiadów, w tym mocarstwa takie jak Rosja. W tym przypadku kraje starego kontynentu przygotowują się do poważnego konfliktu, biorąc pod uwagę toczące się obecnie w Europie fronty wojenne, takie jak Rosja przeciwko Ukrainie.

To przykład Szwecji i Norwegii, które prosiły swoich obywateli o przygotowanie się do wojny z Rosją, co stanowi uzupełnienie tego, co niemiecki minister obrony Boris Pistorius (63 l.) powiedział już na temat wojny z Rosją. „Za pięć do ośmiu lat”.

Jakby tego było mało, Dania oczekuje, że rosyjskie użycie militarne przeciwko krajom NATO będzie „wysoce prawdopodobne”, a teraz Polska to przyznaje: „Przygotowujemy się do wojny z Rosją”.

Minister obrony narodowej potwierdził gotowość Polski

Niemiecka gazeta Bild podała, że ​​Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej i wicepremier Polski, został zapytany przez gazetę „Super Express”, czy wierzy w militarną klęskę Ukrainy i bezpośredni atak Rosji na Polskę. Możliwe. Konserwatywny polityk odpowiedział: „Przewiduję wszystkie scenariusze i traktuję najgorszy bardzo poważnie. „Takie jest zadanie ministra obrony w sytuacji, którą widzimy dzisiaj”.

Wyraźnie podkreślił, że nie „wypowiedział tych słów na próżno”, lecz raczej je dokładnie przemyślał. Potwierdzono także, że jego ministerstwo rozpoczęło już konkretne przygotowania do ćwiczeń wojskowych.

„Musimy być przygotowani na każdą sytuację”. Ministerstwo Obrony Narodowej nie wykluczyło rosyjskiego ataku.

Dzięki temu można było również sprawdzić, czy w ramionach jest szczelina. Ponieważ zakup dużej broni jest ważny, ale wyposażenie osobiste każdego żołnierza należy traktować poważnie.

Dzięki temu Polska będzie odgrywać ważną rolę we wspólnym bezpieczeństwie Unii Europejskiej i Komisja tej organizacji o tym wie – mówi minister.

Pamiętajmy, że po zniesieniu przez Szwecję blokady Turcji w celu przystąpienia do NATO napięcia w Europie są wyższe niż kiedykolwiek. W związku z powyższym do pełnego włączenia brakuje jedynie węgierskiego głosu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *