Ministrowie spraw zagranicznych i ambasadorzy Izraela i Polski wspólnie wspominają powstanie w getcie warszawskim

Ministrowie spraw zagranicznych i ambasadorzy obu krajów na całym świecie uczcili 78. rocznicę tego wydarzenia.

Źródło: European Leadership Network.

Powstanie w getcie warszawskim miało miejsce 19 kwietnia 1943 r. faJest to akt oporu i heroiczny opór Do tragedii, jakiej doświadczył naród żydowski podczas Holokaustu. Młodzi mężczyźni i kobiety woleli wstać i walczyć o swoje życie, niż umierać w komorze gazowej.

16 maja 1943 r. Hitlerowcy zburzyli pozostałe getto i wysadzili w powietrze synagogę przy ul. Dolomacca, kończąc żydowską obecność w Warszawie.

Izraelski minister spraw zagranicznych Kofi Ashkenazi.

Plik Ministrowie spraw zagranicznych Izraela i Polski Kafi Ashkenazi i Izrael wraz z izraelskimi i polskimi ambasadorami na całym świecie dołączają do kampanii „Żółty żonkil” Dla upamiętnienia nowej rocznicy tego wydarzenia.

W ramach kampanii ministrowie spraw zagranicznych i dyplomaci zostali sfotografowani z wklejonymi na kolanach żółtymi żonkilami.

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rao.

Żonkil żółty został wybrany, ponieważ zmarły Marek Edelman (1919-2009) był ostatnim dowódcą powstania. W każdą rocznicę otrzymywałem żółtego żonkila od anonimowego nadawcy.

Akcja ta jest próbą Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *