Misja NASA Artemis 1: Statek kosmiczny Orion dociera dziś do Księżyca

zaktualizowane

Należąca do NASA sonda Orion zbliży się dziś do Księżyca na odległość 130 kilometrów, aby nabrać rozpędu.

Kapsuła Oriona z księżycem w tle na zdjęciu zrobionym przez jedną z kamer na samym statkuPojemnik

statek kosmicznyrobić siku Wkrótce zbliży się do Księżyca w jednym z kluczowych etapów misji NASA Artemida 1 że Zaczęło się w minioną środę Dzięki ekscytującemu startowi, który zgromadził dziesiątki tysięcy ludzi wokół Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie.

Od godziny 13:15 (czasu półwyspu hiszpańskiego) statek kosmiczny zacznie manewrować Znajduje się około 130 kilometrów od powierzchni Księżyca. Jakie będzie jego najbliższe podejście podczas tej misji testowej, która potrwa łącznie 25 dni, 11 godzin i 36 minut. W ciągu tych trzech i pół tygodnia inżynierowie NASA po raz pierwszy testują wszystkie systemy rakietowe. Kosmiczny system startowy (SLS)najpotężniejszy na świecie, iz kapsuły robić siku Aby przygotować się do spodziewanego lądowania na Księżycu z astronautami, które nastąpi nie wcześniej niż w 2025 roku.

W tej chwili wszystko idzie zgodnie z planem lotu Artemida 1. Na konferencji prasowej pokazanej trzy dni po starcie Mike Sarafin, odpowiedzialny za misję, potwierdził, że „działanie kapsułki robić siku PRZEKROCZYĆ OCZEKIWANIA.

Statek płynie bez załogi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i 11 grudnia kapsuła zanurzy się zgodnie z planem w Oceanie Spokojnym, NASA zrobi miejsce dla Artemis 2, misji z astronautami, która okrąży Księżyc kilka razy, ale też nie wyląduje. Artemis 3 ma wylądować na Księżycu. Misja, w której mężczyzna i kobieta – jako pierwsi polecieli na Księżyc – symulują Neila Armstronga i Buzza Aldrina. Chociaż początkowo planowano go na 2024 r., został on przesunięty najwcześniej na 2025 r. z powodu opóźnień w opracowywaniu procesów sądowych, problemów finansowych i opóźnień spowodowanych pandemią koronawirusa.

Transmisja NASA z manewru zbliżania się do Księżyca rozpocznie się o godzinie 11:15 (czasu półwyspu hiszpańskiego). Sonda zostanie umieszczona blisko satelity, aby wykorzystać siłę grawitacji, a ponieważ ta faza nastąpi po ukrytej stronie Księżyca, należy się spodziewać, że komunikacja z sondą zostanie utracona na pół godziny.

Jak szczegółowo wyjaśnił dyrektor lotu NASA, Jeff Radigan, podczas zbliżania się do naszego satelity kapsuła przeleci nad niektórymi miejscami lądowania statków Apollo, załogowego programu na Księżyc, który miał miejsce w latach 1969-1972. Wysłała ludzi do Księżyc. Oczekuje się, że NASA opublikuje wideo po przelocie.

Cztery dni później druga partia silników miała zlokalizować statek robić siku Na orbicie wokół Księżyca w odległości 64 000 km.

Podczas sześciu dni podróży Oriona na Księżyc zrobił zdjęcia Ziemi takie jak to.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.