Miss Manners: Nie mogę cały czas wysłuchiwać problemów moich przyjaciół

Szanowna pani moralności: Mam reputację dobrego słuchacza i dobrego ramienia, na którym mogę się wypłakać. Chętnie wysłuchuję problemów moich przyjaciół i w razie potrzeby służę zachętą.

Są jednak chwile, gdy radzenie sobie z moimi osobistymi problemami zdrowotnymi będzie wymagało całego mojego czasu i energii, a problemy innych ludzi wyczerpią moje zasoby emocjonalne.

Kiedy przyjaciel, który przeżywa trudne chwile, dzwoni do mnie w dniu, w którym ja też mam trudności, jak mogę zareagować w sposób, który pozwoli mi odpocząć, tak bardzo potrzebne mi, aby odzyskać siły?

Szanowna pani moralności: Mam 50 lat i mam problem z moją najlepszą przyjaciółką, z którą znam się od 35 lat. Nie mieszkamy już w tym samym stanie, ale rozmawiamy kilka razy w tygodniu i staramy się odwiedzać co roku.

Oboje jesteśmy przebiegłymi ludźmi. Dwa lata temu zaczęłam robić dla niej duży, piękny, przygotowany haft krzyżykowy, a następnie oprawiłam go w niestandardową ramkę. Projekt trwał kilka miesięcy i wiedziała, że ​​to robię. Jechałem sześć godzin w jedną stronę, żeby dostarczyć jej prezent.

Zaproponowała (nie prosiłem), że uszyje mi kołdrę z T-shirtów, które zbierała przez lata w miejscach, które odwiedziłam. Wyciąłem więc logo/grafiki z koszulek i wysłałem je jej pocztą. Powiedziała, że ​​zrobienie kołdry zajmie tylko około tygodnia.

To było dwa lata temu. Mój przyjaciel nadal nie zrobił kołdry.

Od tego czasu przeprowadziłem się dalej, tęsknię za domem i naprawdę chcę tę kołdrę! Pytałem ją o to kilka razy. Miałoby to dla mnie ogromne znaczenie – zwłaszcza teraz, gdy jest ponad 1500 km stąd – ale ona składa puste obietnice, że go dokończy. Jednocześnie znalazła czas na szydełkowanie i haftowanie innych rzeczy dla swojej dużej rodziny oraz na przeprojektowanie swojej kuchni.

Teraz ma te kawałki koszuli, których nie mogę wymienić, a ja nadal nie mam kołdry. Jestem tak zraniona całą tą sprawą, że poprosiłabym ją, żeby odesłała mi te kawałki. Przynajmniej w ten sposób mogę zatrudnić kogoś, kto zrobi mi z nich kołdrę.

Czy jestem nierozsądny? Czy powinienem poprosić ją o przesłanie mi elementów, jeśli nie planuje uszyć mojej kołdry?

„Odkąd wspomniałeś Ta kołdra, o której marzyłam, z tymi wszystkimi bezcennymi wspomnieniami, na ścianie mojego domu. Ale wiem, jak bardzo jesteś zajęty, więc jeśli nie masz nic przeciwko zwróceniu koszulek, chyba spróbuję zrobić to sam.

Następnie Miss Manners sugeruje, abyś wysłał zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem o zbyt dużym rozmiarze, aby twój przyjaciel nie miał wymówki i abyś nie musiał podróżować kolejnych 1500 mil.

Felietony Nowe Miss Manners ukazują się od poniedziałku do soboty o godz washtonpost.com/advice. Możesz wysyłać pytania do Miss Manners na jej stronie internetowej, Missmanners.com. Możesz także śledzić jej @RealMissManners.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *