Mistrz Europy znajduje się w najtrudniejszej grupie Euro 2024, z Hiszpanią, Chorwacją i Albanią

Mistrz Europy znajduje się w najtrudniejszej grupie Euro 2024, z Hiszpanią, Chorwacją i Albanią

Włochy i Hiszpania dodadzą kolejny rozdział do swojej historycznej rywalizacji na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy po tym, jak mistrzowie i zwycięzcy dwóch ostatnich edycji znaleźli się w sobotę w tej samej grupie z Chorwacją i Albanią.

Mistrzowie Euro 2020, Włosi, sprostali oczekiwaniom jako najcięższy konkurent w finałowej fazie pucharowej na zakończenie ceremonii, podczas której brytyjski komik zażartował, gdy wywołano jego nazwisko.

Włochy pokonały Hiszpanię w półfinale poprzedniego turnieju i ostatecznie zdobyły tytuł mistrza. La Roja pokonała Azzurri, zdobywając tytuły mistrzowskie jeden po drugim w edycjach 2008 i 2012, w tym wygrywając 4:0 w finale dziewięć lat temu w Kijowie na Ukrainie.

Albania prowadzona przez Brazylijczyka Sylvinho zakwalifikowała się do swoich drugich mistrzostw Europy po zajęciu pierwszego miejsca w grupie kwalifikacyjnej, w której zmierzyła się z Czechami i Polską.

Chorwacki trener Zlatko Dalić, którego drużyna zdobyła dwa ostatnie tytuły mistrza świata, przyznał: „To zdecydowanie najbardziej złożona grupa”. „Nikt ich (Włoch) nie chciał w swojej grupie. To by było po coś. Albania to zespół, który ciągle się rozwija. Wyprzedzili Polskę. „To nie przypadek”.

Luis de la Fuente, trener reprezentacji Hiszpanii, przyznał, że druga grupa jest najsilniejsza.

„Wszystkie grupy są trudne i złożone, ale nasza grupa może być na najwyższym poziomie” – powiedział De La Fuente. „Ale to sprawi, że będziemy skupieni od pierwszej chwili. Znamy bardzo dobrze Włochy i Chorwację. A także Albanię, to bardzo niebezpieczny zespół”.

Potwierdzono także rewanż z drugim półfinałem Euro 2020 w Niemczech, który odbył się rok później ze względu na pandemię koronawirusa. Anglia zmierzy się z Danią, którą pokonała i dotarła do finału. Do trzeciej grupy zaliczają się także Słowenia i Serbia.

Francja, zeszłoroczni finaliści Pucharu Świata, znalazła się w grupie D wraz z Austrią, Holandią, która dwukrotnie przegrała z Francją w kwalifikacjach, a także zwycięzcą marcowego barażu pomiędzy Polską, Estonią, Walią i Finlandią.

Niemcy, które zanotowały serię słabych wyników, rozpoczną turniej u siebie ze Szkocją 13 czerwca w Bayernie Monachium. Do pierwszej grupy zaliczają się także Węgry i Szwajcaria.

Niemcy poniosły w tym roku sześć porażek w 13 meczach towarzyskich i do rozpoczęcia turnieju nie rozegrają żadnego oficjalnego meczu.

Portugalia, wciąż prowadzona przez Cristiano Ronaldo, była jedyną drużyną, która zakończyła rozgrywki z doskonałym rekordem i teraz zmierzy się z Turcją, Czechami oraz zwycięzcą barażu pomiędzy Gruzją a Luksemburgiem, Grecją i Kazachstanem w grupie F.

Belgia znalazła się w grupie E wraz z Rumunią, Słowacją i zwycięzcą barażu pomiędzy Izraelem, Islandią, Bośnią i Hercegowiną oraz Ukrainą.

Potwierdzono tylko 21 drużyn z 24, które wezmą udział w turnieju. W kwalifikacjach zostaną wyłonione trzy miejsca. Na tym etapie 12 drużyn rozegra półfinał składający się z jednego meczu, a następnie mecz finałowy rozgrywany w dniach 21–26 marca.

Losowanie odbyło się w sali koncertowej z widokiem na morze w Hamburgu. Wydarzenie zostało przerwane na kilka minut ze względu na niezrozumiałe dźwięki, które słychać na scenie i w międzynarodowej transmisji.

Brytyjski dowcipniś zamieścił w mediach społecznościowych filmy, na których wykonuje hałasujące rozmowy telefoniczne.

Hamburg znalazł się wśród dziesięciu miast, w których odbędzie się 51 meczów. Stadion w Düsseldorfie to jedyny stadion, który nie był używany podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku.

Finał odbędzie się 14 lipca na stadionie Olympiastadion w Berlinie, miejscu finałowego meczu turnieju 2006.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *