Mistrz Portugalii Gonzalo Plata liczy w Sportingu | Ekwadorczycy za granicą | Sporty

Młody Ekwadorczyk zaliczył marny występ w portugalskich zawodach, ale to wystarczyło, aby wejść do historii FC Lizbona.

Gonzalo Plata (20 lat) zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski i zapisał się w historii sportu, Klub, który we wtorek 11 maja wygrał berło portugalskiej Premier LeagueHonor powrócił do obsady w Lizbonie po 19 latach. Występ ekwadorskiego skrzydłowego, mimo że nie był regularny i nieobecny w pierwszym zespole przez tygodnie, pozostawia rekordy w statystykach sezonu 2020-2021.

Piłkarz Guayaquil rozegrał w tym sezonie osiem meczówKtóry ma jeszcze dwa dni do zakończenia, zgodnie z ESPN. Zebrał 168 minut gry i nie strzelił gola.

Plata jest jednym z dwóch południowoamerykańskich mistrzów sportu. Drugi to Sebastian Coates, Urugwajczyk, który rozegrał w tym sezonie 31 meczów i rozegrał 2790 minut, podczas których strzelił pięć goli.

Gonzalo Plata (z prawej) z flagą Ekwadoru w talii świętuje mistrzostwa Portugalii ze swoimi kolegami z drużyny sportowej. Zdjęcie: – Patricia de Melo Moreira

Trylogia, która już w styczniu wygrała Puchar Ligi Portugalskiej z drużyną z Lizbony, zdobyła swój pierwszy tytuł na poziomie klubowym, We wtorek był na ławce rezerwowych na mecz z Boavistą. Zwycięstwo stolicy 1: 0 nad ekwadorskim obrońcą Jacksonem Borzo (16.) potwierdziło mistrzostwo, pokonując go poza zasięgiem w (drugim) miejscu Porto.

Po ostatnim gwizdku na stadionie Jose Alvalade Plata świętował na boisku iw szatniach z kolegami z drużyny, Owinięty flagą Ekwadoru, rejestruje swoje szczęśliwe chwile telefonem komórkowym.

Odosobniony, ale z powrotem

Plata ponownie miał minuty z pierwszą drużyną Sportingu 25 kwietnia w 29. meczu ligi portugalskiej z Bragą.

Dla Ekwadoru, który tego dnia wszedł na giełdę i rozegrał siedem minut wyrównania, okazja ta oznaczała stworzenie „poczucia ponownej gry” z FC Lisbon.

Dwudziestolatek został wysłany na trening ze Sportingiem B 30 stycznia decyzją stratega Robina Amorima.. Jednak po zwycięstwie Ekwadoru nad Boliwią (2: 1), 29 marca w towarzyskim meczu, strateg zdecydował się znieść karę nałożoną na Trójkolorowy, który dotychczas słabo radził sobie w jego klubie.

Świętuj sport we wtorek. Zdjęcie: – Patricia de Melo Moreira

Po meczu z Bragą Plata napisał w mediach społecznościowych: „To były miesiące pracy w ciszy. Zatrzymaj się i pomyśl. Dzisiaj (25 kwietnia) w końcu znów czuję, że znowu gram w Lizbonie. Dzięki Bogu za pomoc. Bez tego, a nie dla mojego ludu, nie byłoby to możliwe.

Młodzieniec z Guayaquil dołączył do FC Lizbona w styczniu 2019 roku z Independiente del Valle, w tym samym roku był mistrzem Ekwadoru w South American Sub-Championship 20 w Chile, gdzie zaznaczył start na prawym skrzydle. Z Tri Juvenile wywalczył także historyczny brązowy medal na mundialu w Polsce, gdzie również strzelił dwie bramki i zdobył brązową piłkę..

Plata to jeden ze statycznych wyborów stratega Gustavo Alvaro w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej w Katarze 2022. Zwykle wchodzi z ławki. (Dr)