Mistrzami świata są Japończycy Nakata i Litwini Sorokin; Martineza IV

Mistrzami świata są Japończycy Nakata i Litwini Sorokin;  Martineza IV

Sports Editorial, 2 grudnia (EFE) – Japończyk Miho Nakata i Litwin Alexander Sorokin zostali dziś ogłoszeni na Tajwanie mistrzami świata w 24-godzinnym wyścigu, w którym ten pierwszy ustanowił nowy rekord świata, oczekujący na ratyfikację, pokonując dystans 270 363 kilometrów. Drugi przekroczył 300 kilometrów po raz trzeci w swojej karierze.

W rywalizacji kobiet przewaga Nakaty była absolutna. Wyprzedziła Ukrainkę Ołenę Szewczenko o prawie szesnaście kilometrów i Polkę Patriżę Bereznowską o ponad dwadzieścia kilometrów. Hiszpanka Carmen Maria Pérez, która debiutowała w międzynarodowych zawodach, z dystansem 240,899 km zajęła ósme miejsce.

Sorokin nie miał także żadnego sprzeciwu w zawodach zdominowanych w dużej mierze przez europejskich sportowców. Litwin w ciągu 24 godzin pokonał dystans 301 790 kilometrów, dziewięć i pół przed Grekiem Photiusem Zissimopoulosem, który zdobył srebro. Trzecie miejsce zajął Ukrainiec Andrey Takahok z dystansem 284,540 km.

Hiszpan Francisco Mariano Martinez przez kilka godzin rywalizował z Takahokiem o brązowy medal, ale ostatecznie na dystansie 282,061 km został zmuszony do oddania czwartego miejsca. Nicolas de las Heras dobiegł do mety na 26. miejscu, a Juan María Jiménez dobiegł do mety na 63. miejscu.

W przypadku drużyn męskich medalami podzieliły się Litwa, Polska i Wielka Brytania, a drużyna Hiszpanii zajęła czwarte miejsce. W biegu kobiet Polska, Japonia i Czechy zdobyły złoto, srebro i brąz. Evie

Występ

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *