Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2022: Tabela wyników i medali za 19 sierpnia | Sporty

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce trwają w piątek na Stadionie Olimpijskim w Monachium, gdzie 20 lat temu odbyły się Igrzyska Olimpijskie 1972 i Mistrzostwa Europy. Teraz, w piątym dniu zawodów, hiszpańska delegacja stoi przed nową szansą dalszego dodawania metali do i tak już imponującej tabeli medalowej: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe; Niemcy pozostawili tylko 11 medali i zremisowali z Polską. W piątek Hiszpania stara się zwiększyć liczbę wygranych:

o tartanie

Rano Hiszpania pokazała swoją jakość w sztafecie. W wyścigu 4×400 reprezentacja Hiszpanii znakomicie zakwalifikowała się do finału po wygraniu półfinału, w którym faworytów było wiele. Samo Garcia (45,70), Lucas Pa (45,31), Oscar Husillos (45,07) i Manu Guijarro (45,19) świętowali ostro na mecie przed jutrzejszą walką o medale. W półfinale kobiet hiszpańska drużyna – Eva Santidia, Ori Buxa, Berta Segura i Laura Hernandez – zajęła piąte miejsce i z czasem zakwalifikowała się do finału z czasem 3:27,76, zaledwie 19% rekordu Hiszpanii.

Wcześniej w wyścigu kobiet 4×100 Hiszpania – Sonia Molina, Gael Pistoy, Paula Sevilla i Maribel Perez – zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do finału z najlepszym czasem dla narodowego kwartetu w historii mistrzostw Europy (42,95 sekundy). W wyścigu mężczyzn 4×100 Hiszpania zajęła piąte miejsce i będzie musiała poczekać na inne terminy półfinałów, aby sprawdzić, czy są w finale.

Kilka minut wcześniej młoda Lucia Benaccio zadebiutowała w półfinale na 800 m, zajmując ósme miejsce (2:06,82) i została zdyskwalifikowana z finału. W przypadku mężczyzn Adrián Ben i Mariano García będą szukać miejsca w finale, który rozpocznie się o 20:27.

Jeśli chodzi o finały, Hiszpania ma w piątek kilku reprezentantów, którzy mogą dodać więcej metali do tabeli medalowej. Najpierw, wśród 3000 przeszkód, Sebas Martos, Danny Ars i Victor Ruiz wystartują około godziny 21:00. Dwadzieścia minut później Pol Retamal spróbuje polecieć w finale 200, w teście, w którym niedługo później weźmie udział również Sarah Gallego z Barcelony.

skoki i rzuty

W dniu prawie poświęconym tartanom jedynym hiszpańskim reprezentantem rywalizującym w piątek w Monachium w testach rzutów był 24-letni Mano Quiguera z Navarry, który zajął szóste miejsce z 76,67 mw swojej grupie i będziesz musiał poczekać, aby zobaczyć jeśli jesteś w finale.

Możesz śledzić EL PAÍS Sports pod adresem Facebook s Świergotlub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.