Mistrzostwa Świata w Katarze: Mbappe chce być kimś więcej niż Pele | Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w Katarze: Mbappe chce być kimś więcej niż Pele |  Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Didier Deschamps powiedział: „Nie ma powodów do stresu, jest tylko radość i przyjemność”. Francuski trener pokazał swój szczery uśmiech, gdy zapytano go wczoraj, czy sądzi, że Kylian Mbappe ulegnie pułapce, którą na niego zastawi. Anglia w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata, dzisiaj w Jor (20.00, cel globalny). „Killian zawsze będzie Kylianem, zdolnym do bycia decydującym w każdej chwili” – ostrzegł trener.

Po zdobyciu Pucharu Świata w Rosji w wieku 19 lat, Mbappe przygotowuje się do obrony tytułu w Katarze 23. „To moja obsesja” — mówi napastnik PSG. Jego gol jest bezprecedensowy. chce wyprzedzić Pele, Jedyny zawodnik, któremu udało się zadecydować o mundialu poniżej 20 roku życia i zachować tytuł w jego kolejnej edycji. Brazylijska legenda zdobyła tytuł w 1958 roku i powtórzyła go w 1962 roku. Mbappe chce go prześcignąć w wymiarze ilościowym: Pele nie był kapitanem Brazylii w żadnym z turniejów. Był w stanie ukończyć tylko dwa mecze w 1962 roku, zanim kontuzja przeniosła cały ciężar ataku na kolegę z drużyny Garrinchę.

Mbappe był tylko towarzyszem Pogby i Griezmanna w triumfalnym marszu 2018. Na Euro 2021 dzielił odpowiedzialność za atak z Benzemą, nieuchronną Złotą Piłką, a teraz jego osobowość nie ma sobie równych w drużynie. Niebezpieczny moment nie jest znany w jego karierze. Mecz z Anglią stawia go jako niezaprzeczalne odniesienie do ataku Francji przed ich pierwszym meczem kwalifikacyjnym przeciwko mistrzom świata w dużym turnieju. Poziom sprzeciwu nie mógł być wyższy. „Nie kładłbym na nim czerwonego dywanu” – ostrzegł Kyle Walker, potężny prawy obrońca Manchesteru City, zapytany, jak wyobraża sobie konfrontację drużyny. „To jest życie lub śmierć”.

Mbappe i jego doradcy biznesowi o tym wiedzą O wartości wynikającej z jej sprzeczności z mitem. Jakby jeden obraz wzmacniał drugi, Francuz dedykuje mu wiadomości na portalach społecznościowych, nazywając go „królem”. Według źródeł o Mbappe, katarscy właściciele PSG zachęcają do tej wymiany wielomilionowymi prowizjami i stałą promocją w mediach każdego postępu statystycznego, jaki ma miejsce. Pele strzelił 15 bramek w 12 oficjalnych meczach ze swoją drużyną pod Omarem Mbappe. Francuski napastnik strzelił 25 bramek w 25 meczach. To strzał. Strzelił swoją dziewiątą bramkę na mundialu przeciwko Polsce i został pierwszym piłkarzem poniżej 24 roku życia, który osiągnął ten wynik, wyprzedzając jedynie Brazylijczyka, który zdobył siedem goli na mundialu w wieku dwudziestu trzech lat. Nowa taśma była przedmiotem gratulacji od Pele, który poświęcił mu wiadomość na Twitterze: „Cieszę się, że pobijasz kolejny z moich rekordów mistrzostw świata, przyjacielu”.

„Messi i Cristiano nie strzelili wielu bramek w swoim wieku”, zauważa asystent Deschampsa, Guy Stéphane, który przenosząc go z pola karnego do pracy jako skrzydłowy, zachęca go do technicznej strony, której nie może rozwinąć jako skrzydłowy. dziewięć. „Kylian jest wyjątkowy i szczęśliwy, wyrażając siebie tak, jak teraz na boisku, tworząc i tworząc. Rozwija się na lewej flance, ale lubi zmieniać pasy. Ma wybuchową siłę, uderzenia i pewne zasoby, które sprawiają, że akceptujemy taktyczną nierównowagę na boisku zacznij od formowania formacji. On jest On rekompensuje nam, wystawiając czystego pomocnika do gry z większą liczbą napastników. W ten sposób Kylian robi różnicę jeszcze lepiej”, mówi trener.

Pele i Mbappe podczas pokazu w Paryżu w 2019 roku.Frank Fife (AFP)

Dystrybucja zagrożeń

Stephan zwrócił uwagę na wprowadzenie Griezmanna w środku pola, aby dodać element nieprzewidywalnej nierównowagi, która zmusza przeciwników do niekoncentrowania swojej presji na Mbappe. „Wyobrażam sobie, że Anglia podejmie kroki, aby to powstrzymać, podobnie jak Polska, Dania i Australia” – przyznał Deschamps. „To nie powstrzymało Kyliana przed zrobieniem różnicy, ponieważ mogliśmy dzielić się zagrożeniami z innymi napastnikami, więc przeciwnicy nie tylko martwili się o niego”.

Bez Benzemy jako głównego punktu odniesienia, Francja kręci się wokół Girouda, dziewięciostopniowego, jak nazywa go Stéphane. – Pomiędzy Jerrodem i Kylianem jest dobra zmowa – mówi trener. „Wielokrotnie mówił, że lubi grać dziewięcioma obrotowymi z przodu. Jego zrozumienie z Dembele i Griezmannem również rośnie każdego dnia. Atmosfera jest świetna.”

Mbappe, podobnie jak Pele, był najmłodszym z grupy na swoim pierwszym mundialu. Teraz należy do odnowionej grupy. Kapitan Hugo Lloris zauważa: „Jeśli porównać te dwie drużyny, ta angielska drużyna ma więcej niż weteranów z 2018 roku. Anglia dotarła do półfinału w 2018 roku, a trzy lata później do finału mistrzostw Europy. Jej progres jest ewidentny. Z naszej strony jest wielu zmian. Było wiele zmian.” Integracja nowego pokolenia. Ale jesteśmy gotowi do walki.”

Francja – Anglia na pustyni Jour. Scenariusz, w którym Mbappe chce być kimś więcej niż Pele.

Zapisz się tutaj Do newslettera Mistrzostw Świata w Katarze

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *