Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce | Hiszpańskie opcje medalowe, skoncentrowane w sześciu testach

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce |  Hiszpańskie opcje medalowe, skoncentrowane w sześciu testach

nad brzegiem Dunaju, Gospodarzem imprezy będzie Narodowe Centrum Lekkoatletyczne w Budapeszcie Mistrzostwa Świata IAAF odbywają się w dniach 19-27 sierpnia w bardzo gorącym okresie W którym uczestniczy Hiszpania z łącznie 60 sportowcami (27 mężczyzn i 33 kobiet), z których pięciu „przejdzie podwójny test (Alvaro Martín i Maria Pérez w marszu na 20 i 35 km. Mohamed Katir na 1500 i 5000 oraz Gael Pistoy na 100 i 200 metrów Oprócz krótkiej sztafety i Marii Vicente na długości geograficznej i potrójnej).


Mając na uwadze, że w ubiegłym roku w Eugene pierwszym europejskim krajem w tabeli medalowej była Polska z jednym złotym i czterema medalami (Hiszpania zdobyła brązowy medal Muhammada Katira w 1500 roku i Asira Martineza w biegu na 110 przez płotki), prawda jest taka, że ​​możliwości wspięcia się na podium są stałe, bo ich nie ma zbyt wiele, bo skupiają się tylko w sześciu testach (mężczyzn i kobiet na 20 i 50 kilometrów plus „milkkie” i mężczyzn na 5000).

20 km pieszo

w porządku chronologicznym, Bieg na 20 km mężczyzn otworzy finały Pucharu Świata w sobotę 19 o 8.50 z udziałem Alvaro Martína z Estremadury. (złoty medalista ostatnich dwóch mistrzostw Europy), Diego García z Madrytu (brąz kontynentalny w 2022 i srebro w 2018), młody Paul McGrath (ostatni mistrz Europy do lat 23) i Luis Alberto Amezcua, mistrz Hiszpanii w 2022.

Nie zapominając o Diego Garcii, Najlepszym wyborem medalowym do tego testu jest Martín. Jeden z Llerena gotowy zrobić krok naprzód na całym świecie Po tym, jak okazał się najlepszy w tym teście na starym kontynencie i startował z szóstą najlepszą oceną roku z czasem 1:18,49, za Chińczykiem Jun Zhangiem (1:17,38), Brazylijczykiem Caio Bonfimem (1:18,29), Japończyk Koki Izida (1 godz.: 18,29), 18,36), Ekwador David Hurtado (1 godz.: 18,45) i Australijczyk Declan Tingay (1 godz.: 18,46). W każdym razie chyba najgroźniejszy jest obecny włoski mistrz olimpijski Massimo Stano (1 godz.: 20.07 w tym roku) oraz mistrz dwóch ostatnich mundiali, Japończyk Toshikazu Yamanishi (1 godz.: 20.58 w 2023 r.).


Następnego dnia młoda kobieta, Antía Chamosa, wystartuje w biegu na 20 km kobiet, który rozpocznie się o godzinie 7:10. Razem z Maríą Pérez z Granady, mistrzynią w marszu na 20 km ostatnich dwóch Europejczyków I czwarty na igrzyskach w Tokio, osiemset za brązem (Chińczyk Liu Hong).

Uczennica Jacinto Garzon otrzymała najlepszą ocenę roku, co jest jednocześnie jej rekordem życiowym (1:25:30), a następnie panująca mistrzyni świata Kimberly García-Leon (Peru, 1 godzina: 26,40) i mistrz świata 2017 Jiayu Yang (Chiny, 1 godzina: 26,41). Należy również wziąć pod uwagę chińską weterankę Hong Liu (złotą medalistkę mistrzostw świata 2011, 2013, 2015 i 2019), obecną mistrzynię olimpijską Włoch Antonellę Palmisano i Kolumbijkę Sandrę Lorena Arenas (srebrną medalistkę igrzysk w Tokio).

35km pieszo

Maria Perez aspiruje również do maksimum w 35-kilometrowym spacerze, który odbędzie się w czwartek 24. o godzinie 7:00. Dodając, że World Athletics właśnie umocnił swój nowy rekord świata, który ustanowił w maju zeszłego roku w czeskim mieście Podiebrady z dwiema godzinami: 37.15. Atakując rajd prowadzony przez MKOl i World Athletics poprzez „zabicie” symbolicznego testu na 50 km, ułatwia 20-kilometrowym specjalistom wspinanie się lub łączenie ich.

Granadzie też nie będzie łatwo w długiej próbie kariery przeciwko aktualnej mistrzyni, wspomnianej już Kimberly García-Leon. który ma również drugą najlepszą ocenę wszechczasów z dwiema godzinami: 35,44. Warto również wziąć pod uwagę Polkę Katarzynę Zdzieblo (srebro ostatniego mundialu), Chinkę Shijie Queyang (brąz 2022), Xueying Bai i Maocuo Li. Doświadczona zawodniczka Barcelony Raquel Gonzalez (piąta w ostatnim mundialu i ósma w roku) oraz młoda Christina Montesinos (dziewiąta) również zajęli wybitne miejsce.


Hiszpania dostanie dwie kule na papierze Bieg na 35 km mężczyzn z Alvaro Martínem (gra podwójna) i aktualnym mistrzem Europy Miguelem Ángelem Lópezem z Murcji (Listę uzupełnia Mark Tour, który zajął czwarte miejsce na igrzyskach w Tokio na 50 km). Człowiek z Estremadury przybył z trzecim najlepszym wynikiem sezonu, wynoszącym dwie godziny i 35,35, za Chińczykiem Xianhong He i Japończykiem Tomohiro Nodą. Na liście startowej pojawiają się również aktualny mistrz Włoch Massimo Stano (który nie ma numeru w tym roku), wicemistrz Japonii Masatora Kawano i brązowy Szwed Persius Carlstrom w swoich pierwszych 35 meczach w 2023 roku.

1500 i „podwójne” firmy cateringowe

Samiec „Melky” to hiszpański fetysz lekkoatletyczny na torze testowym podczas finałów Pucharu Świata z łącznie sześcioma medalami (Jedno srebro od Jose Luis González, jedno srebro od Firmin Cacho, jedno srebro od Reyes Estevez i jedno od Muhammad Qatir W zeszłym roku w Eugene z Mario Garcią Romo z Salamanki IV. Obaj będą w Budapeszcie w trójkach i trzech kwartach w Narodowym Centrum Lekkiej Atletyki obok Adila Michela, który zdobył srebro w europejskich halach 3000 metrów tylko za Jakobem Ingebrigtsenem).

Norweg jest przeszkodą niemal nie do pokonania do złota, choć w Eugene pokonał go nieobecny Brytyjczyk Jake Whiteman.. Skandynaw kontynuuje pościg za rekordem świata Marokańczyka El Guerrouj i osiąga najlepszy wynik w roku i czwarty w historii (3:27,14) za potężną trójkę: 28,89 zatwierdzonego Muleño. Uważaj także na Mario Garcię Romo (3:29,18), jego partnera treningowego, American Yard Nogose, oraz Kenijczyków Abla Kipsanga i Timothy’ego Cheruiyota.

Kater podwoi się w Budapeszcie, a na 5000m zmierzy się także z aktualnym mistrzem świata i Europy Ingebrigtsenem, choć listę rywali wydłużają Etiopczycy Aregawi, Gebrewet i Kegilcha, ugandyjski geniusz Joshua Cheptegei czy Kenijczyk Jacob Kopp (srebro w Eugene), nie zapominając, że niedawno znacjonalizowany Hiszpan Thierry Ndikumuinayo jest dwunastym w roku i czwartym Hiszpanem . Data z 12:55.47.

Porozmawiaj o bardziej realnych opcjach medalowych Bez Any Peletero, Orlando Ortegi, Asiera Martineza czy Eusebio Caceresa jest to prawie lekkomyślne., choć nie należy zapominać o opcjach sztafety 4 x 100 kobiet mimo nieobecności Maribel Perez (piąte miejsce na Pucharze Świata w Eugene) czy Galicyjczyka Adrie Benna na 800 m, w którym aktualna mistrzyni Europy w hali oraz w meczu, który był piątym na igrzyskach w Tokio i szóstym na mundialu w Katarze. Albo kataloński junior Jaime Guerra, który wzbił się na wysokość 8,14 metra, choć brakuje mu jeszcze kilkudziesięciu centymetrów, by zaliczyć się do największych.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *