Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej | Hiszpania i Dania. Gideon Guardiola: „Naszą siłą jest to, że nikt nie jest niezbędny w Hiszpanii”

W wieku 38 lat Gideon Guardiola z dumą nosi opaskę kapitana Hiszpanów. Pochodzący z Alicante, który ma na swoim koncie ponad 170 występów w reprezentacji Hiszpanii, rozmawia z Polski z EL PERIÓDICO DE ESPAÑA na kilka godzin przed meczem z Danią (dziś po południu o 18:00) w półfinale Pucharu Świata w Piłce Ręcznej.

w wieku 38 lat, Gideona Guardioli Z dumą nosi opaskę hiszpańskiego kapitana. Pochodzący z Alicante, który ma na swoim koncie ponad 170 występów w reprezentacji Hiszpanii, rozmawia z nim z Polski hiszpańska gazeta Na kilka godzin zmierzą się z Danią (po południu, 18:00) w półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

Jak od środka przeżywałeś niesamowite zwycięstwo nad Norwegią?

To był bardzo ciężki mecz i prawda jest taka, że ​​po adrenalinie byliśmy pustkowie. Myślę, że sposób, w jaki zajęliśmy miejsca w rankingach, dobrze obrazuje to, co żyje w drużynie i sposób, w jaki rozumiemy piłkę ręczną.

Z zewnątrz gra wyglądała na trudną, ponieważ Norwegia kontrolowała wynik.

Wiedzieliśmy, że musimy dobrze spisać się w obronie i pod tym względem czuliśmy się dobrze. Strzelili ponad 30 bramek, a nam udało się zdobyć 25 bramek w 60 minut. Gdzie nie udało nam się zaatakować, co nas kosztowało i zmarnowaliśmy trzy karne, co jest dla nas bardzo nietypowe.

Wolisz Norwegię czy Niemcy w ćwierćfinale?

Na tym etapie zawodów wszyscy dobrze się znamy. Ze względu na nasz sposób rywalizacji nie przejmowaliśmy się Niemcami czy Norwegią. Hiszpania zawsze wychodzi, aby wygrywać mecze Nie dba o swoich rywali bardziej niż o swoją grę. Wyraźnie widać pracę nad przeciwnikiem, ale priorytetem jest forsowanie naszej gry. Nie tracimy czasu w chacie. Jeśli chcesz trzymać się złota, będziesz musiał Wygraj każdego rywala, który się pojawi.

Mają takich graczy jak Gonzalo Perez de Vargas czy Dogshebaev, ale wszyscy rywale wychwalają swoją „drużynową” siłę.

Gonzalo był świetny w Norwegii, ale naszą siłą jest to, że nikt nie jest kluczowy. Jeśli Gonzalo nie ma, pojawia się Rodrigo. Mamy bardzo różne centra, ale bardzo konkurencyjne, które dają wiele zespołowi. The Wings utrzymują zdrową rywalizację, która przynosi korzyści grupie. Mamy dużo głębi na ławce i tak, jesteśmy drużyną.

Drużyna, która nigdy się nie poddaje…

W meczu z Norwegią daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​każdy, kto chce pokonać Hiszpanię, musi się bardzo napocić. Nigdy się nie poddajemy i nigdy się nie poddajemy. To DNA tej grupy.

Chciałem też zapytać o bogactwo taktyczne, jakie wnosi Jordi Ribera. W meczu z Norwegią był czas, kiedy zdublowali siły Osi, a Norwedzy nie byli w stanie przerwać tych ataków.

Za tym bogactwem kryje się wiele godzin nagrań wideo i analiz autorstwa Jordiego i jego zespołu technicznego. I długie godziny spędzone z zawodnikami na boisku, aby później mogli to zastosować podczas meczów.

W wieku 38 lat już kilka razy pytali go o zmianę pokoleniową.

Myślę, że jednym z kluczy do sukcesu tego zespołu jest to, że Jordy wybrał bardziej trwałe zastępstwo dla grupy, a nie coś tak drastycznego, jak inne zespoły, z którymi mają problemy. W poprzednich turniejach dawali minuty młodszym graczom, a teraz w naturalny sposób integrują się i biorą na siebie odpowiedzialność. Nie mamy 14 lat, mamy 25 lub 30 lat. To szatnia z ludźmi z różnych pokoleń, mnóstwo talentów i świetna atmosfera.

Dania przyjechała bardziej komfortowo po wygodnym meczu z Węgrami, podczas gdy Norwegia grała 80 minut.

Zużycie przeciwko Norwegii jest niezaprzeczalne, ale w półfinale jest 50-50, ponieważ Duńczycy przyjechali ze Szwecji do Gdańska na półfinały. Nie ma wymówek.

Czego oczekujesz od Duńczyków?

Ofensywnie mają wiele zasobów ze światowej klasy graczami. W obronie są bardzo zwarti i co powiem o ich bramkarzach. Ale przyjechaliśmy po pokonaniu Norwegii w sposób, który podniósł morale zespołu.

Czy obrona nadal przyznaje tytuły na tych poziomach?

jestem o tym przekonany. Kiedy połączysz dwie dobre obrony, możesz z łatwością biegać i zdobywać punkty. Co więcej, gdy atakuje przeciwnik, generowana jest niepewność.

Czy dojdą do półfinału w swoim najlepszym momencie gry?

Przechodzimy od niskiego do wysokiego w trakcie turniejów i dla mnie ta strategia działa. W tym mundialu nabraliśmy początkowego tempa przeciwko Słowenii. Nie wiem, co jest lepsze, ale myślę, że półfinał z Danią przychodzi w odpowiednim momencie.

Powiązane wiadomości

Widzisz się w niedzielnym finale?

Od pierwszego dnia. Po to przyszliśmy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *