Młodzież z Ituango na Pucharze Świata w Polsce

Młodzież z Ituango na Pucharze Świata w Polsce

Ultimate fresbee, zwane także Ultimate Fresbee, to stosunkowo nowy sport, który pojawił się w Kolumbii w 2001 roku.

Reprezentacja Kolumbii do lat 17 pojechała na Puchar Świata w Polsce, gdzie wyróżnili się niektórzy synowie Antioquii, jak Sebastian Ortega, Alejandro Lobera i Julian Taborda, trzej młodzi ludzie z Ituango urodzeni w programie Środowiska Ochronne. „Myślę, że to wielkie marzenie dla nas trzech i całego zespołu” – wyjaśnił Alejandro Lobera z przyszłej drużyny Kolumbii.

Aby dostać się na Puchar Świata w Polsce, Sebastian Ortega, Alejandro Lobera i Julian Taborda musieli przejść loterie i zajęcia, aby uzupełnić bilety i pokryć koszty podróży; Na różnych turniejach sprzedawali napoje bezalkoholowe i przekąski. „To było bardzo trudne, ponieważ każdy z nas musiał zebrać po dziesięć milionów peso; „To trudne zadanie, ale nie niemożliwe” – powiedział Julian Taborda z kolumbijskiego Ultimate Team.

Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się do 13 sierpnia we Wrocławiu, w Polsce, z udziałem tamtejszej drużyny kolumbijskiej, wśród której wyróżniają się talenty Ituango. Są obciążeni dyscypliną, wartościami i marzeniami; Jest to szansa, która napełnia ich radością, bo wiedzą, że będą reprezentować cały kraj.

Czym jest „finał” i jak dotarł do Kolumbii?

„Ultimate”, zwany także „Ultimate fresbee”, to stosunkowo nowy sport, który pojawił się w Kolumbii w 2001 roku; Gra się w nią dyskiem lub frisbee i została przywieziona ze Stanów Zjednoczonych przez studenta z wymiany Coreya Terrella, który przybył na Uniwersytet w Los Andes i postanowił ją spopularyzować. W ten sposób 16 kwietnia 2001 roku w Bogocie powstało Ultimate Colombian Frisbee Association.

Hiszpańska Federacja Latających Dysków opisuje to następująco: „To autonomiczny, bezkontaktowy sport, w którym uprawia się latający dysk o wadze 175 gramów i średnicy 27,5 cm. Dwie drużyny składające się z siedmiu graczy rywalizują na boisku mniej więcej wielkości boiska do piłki nożnej, ale węższym. Na każdym końcu pola znajduje się strefa końcowa. Każda drużyna broni swojego terytorium. Bramka zostaje zdobyta, jeśli zawodnik złapie piłkę w odpowiednim obszarze.

„Ultimate to sport oparty na duchu gry, uwzględniający zaufanie do innych, ponieważ jest sportem autonomicznym, co oznacza, że ​​my, gracze, decydujemy o losach rozgrywki i to nam pomaga” – powiedział Sebastian Ortega, Ultimate Frisbee gracz.

Od 2001 roku niektóre grupy w dużych miastach zainteresowały się tym sportem i rozpoczęły małe turnieje, zapewniając większą akceptację tej dyscypliny. W 2004 roku w Antioquia grupa kobiet, niektóre bez doświadczenia, zdecydowała się stworzyć wyjątkową drużynę zajmującą się sportem zdominowanym przez mężczyzn i nazwała ją „Rewolucją”, w ramach której promowany będzie szacunek i wartość kobiet.

„Ten sport jest mieszany i daje ważną wartość kobietom; Są to ludzie niezbędni w naszym społeczeństwie i ostatecznie to my zapewniamy im to miejsce. „Nie patrzymy na nie wyżej czy niżej, w końcu patrzymy na nie równolegle” – powiedział Sergio Andres Carvajal, uprawiający ten sport.

W 2009 roku w Medellin odbyły się pierwsze Ogólnoamerykańskie Finałowe Mistrzostwa Frisbee, w których uczestniczyły takie kraje jak Argentyna, Wenezuela, Kanada i Stany Zjednoczone. „Najlepszą rzeczą w Ultimate jest to, że uczy nas, jak rozwiązywać konflikty, co jest bardzo przydatne w czasach przemocy” – powiedział Sebastian Ortega.

W miastach takich jak Medellin, Bogota, Envigado, Rionegro i innych sport ten został przyjęty jako projekt studyjny i jest również uprawiany na uniwersytetach takich jak IFET, gdzie wraz z innymi uniwersytetami odbywają się międzynarodowe turnieje w kategoriach mężczyzn i kobiet. . W Medellin jest już częścią „Popularnych szkół sportowych” Instytutu Sportu i Rekreacji INDER.

W 2012 r. sport stał się powszechny w Antioquia dzięki programowi „Środowiska chronione” – rządowej strategii mającej na celu zapobieganie porzucaniu nauki szkolnej i ograniczanie rekrutacji dzieci i młodzieży. „Wraz z pojawieniem się ostatecznych możliwości i marzeń pojawiły się możliwości i marzenia, a także „lekcje i wyzwania” – powiedział Alejandro Lobera, finałowa drużyna Kolumbii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *