Mocne dowody wskazują, że szczepionki mRNA mogą powodować zapalenie serca

Mocne dowody wskazują, że szczepionki mRNA mogą powodować zapalenie serca

>> Nie przedstawili jednoznacznie związku przyczynowego To, co teraz zaobserwowali, to związek, który wydaje się uzyskiwać nieco silniejsze dowody. REPORTER: Silniejsze dowody na to, że szczepionki mRNA firm PHIZER i MODERNA mogą powodować zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie serca lub zapalenie wsierdzia, zwłaszcza u mężczyzn w wieku 16-24 lat. >> BYĆ MOŻLIWE Z POWODU INAMFLMATI, KIEDY ZDOBYCIE SZCZEPIONKĘ. Reakcja immunologiczna może nie tylko wytwarzać przeciwciała i komórki anty-COVID-19, ale także niektóre reakcje przeciwko częściom mięśnia sercowego. To chyba takie założenie i to jest coś, z czego trzeba się strząsnąć. Reporter: CDC przygląda się 475 przypadkom osób w wieku poniżej 30 lat od kwietnia do 31 maja. 270 przypadków zostało hospitalizowanych i zwolnionych, 15 przypadków jest nadal w szpitalu, a 3 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii. Nie wszystkie przypadki infekcji zostały powiązane ze szczepionkami, a większość STVA jest uważana za łagodne przypadki. >>Większość przypadków MYO lub PERIOCARDITIS będzie hospitalizowana. Przyjmujemy osoby z bólem w klatce piersiowej. My, HOSPITALI PZEEOE PLWHO, mamy dowody uszkodzenia serca w EKG lub pracy krwi, więc postanowiliśmy, że hospitalizacja będzie taka, jak tutaj definiujemy jej ciężkość Reporter: Dr. Każdy, kto się martwi i ma ukończone 18 lat, mówi Adalja, może zamiast tego zrobić zastrzyk Johnsona i Johnsona, ale bardzo rzadko jest to efekt uboczny i nadal wszystkim radzi, zasługuje na małych facetów i zgadza się na szczepionkę. To jest wezwanie i myślę, że dobrym powodem jest otrzymanie pierwszych dawek w tej grupie, a następnie może opóźnić drugą dawkę, ponieważ istnieje założenie, że druga dawka doda drugą dawkę do pierwszej dawki. Uzyskaj błogosławieństwo od szczepionki, ale stan zapalny ustąpi i będziesz mniej podatny na te problemy. RAPORT PRASOWY: CDC organizuje nadzwyczajne spotkanie w celu omówienia tej kwestii w piątek. Lekarze oczekują później bardziej jasnych instrukcji. KIM DACEY, WBAL TV 11

Silniejsze dowody wskazują, że szczepionki mRNA mogą powodować zapalenie serca


Istnieje coraz więcej dowodów na to, że szczepionka mRNA COVID-19 firmy Pfizer i Moderna może powodować zapalenie serca, szczególnie u młodych dorosłych. || Aktualizacje dotyczące COVID-19 | Najnowsze numery Maryland | Zrób test | Informacje o szczepionkach || Jeden z lekarzy powiedział, że zapalenie serca może być spowodowane przez niektóre szczepionki – wiadomo, że to szczepionka przeciwko ospie. Teraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają, czy szczepionki mRNA COVID-19 również działają. „Nie powiązali ostatecznie związku przyczynowego. To, co teraz widzą, to związek, który wydaje się być nieco silniejszy” – powiedział dr Amish Adalja z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health „i mocniejsze dowody że szczepionki mRNA COVID-19 firmy Pfizer i Moderna mogą powodować zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego. Wyściółka serca, zwłaszcza u mężczyzn w wieku od 16 do 24 lat. „Może z powodu stanu zapalnego, który pojawia się po otrzymaniu szczepionki, reakcja immunologiczna może nie tylko wytworzyć przeciwciała i komórki T przeciwko COVID-19, ale może również wywołać pewne reakcje przeciwko częściom mięśnia sercowego, które prawdopodobnie są tym, czym jest” Adalja powiedziała. hipoteza i to jest coś, co musi zostać rozwiązane”. CDC od kwietnia przygląda się 475 przypadkom u osób poniżej 30 roku życia. Na dzień 31 maja 270 było hospitalizowanych i wypisanych, z których 15 jest nadal hospitalizowanych, a trzech pacjentów są na oddziale opieki Focused. Nie wszystkie szczepionki zostały jeszcze połączone, a zdecydowana większość uważana jest za łagodne przypadki.” „Większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia będzie hospitalizowana, ponieważ hospitalizujemy osoby z bólem w klatce piersiowej i hospitalizujemy osoby, które mają dowody uszkodzeń Serce jest na elektrokardiogramie lub badaniu krwi, więc leczenie szpitalne nie byłoby sposobem, w jaki oceniamy stopień ciężkości tutaj” – powiedziała Adalja. Każdy, kto jest zaniepokojony i ma ukończone 18 lat, może zamiast tego otrzymać szczepionkę Johnson & Johnson COVID-19, powiedziała Adalja, ale jest to bardzo rzadki potencjalny efekt uboczny i nadal zaleca wszystkim, nawet młodym dorosłym, szczepienie przeciwko COVID-19. „Są ludzie, którzy to popierają i myślę, że dobrym powodem jest przyjęcie pierwszej dawki w tej grupie, a następnie opóźnienie drugiej dawki, ponieważ istnieje hipoteza, że ​​być może ta druga dawka dodaje stan zapalny w stosunku do pierwszej dawki, jeśli je rozstawisz. , nadal będzie” – powiedziała Adalja. Odnosisz korzyści ze szczepionki, ale stan zapalny zmniejszy się, a prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów będzie mniejsze”. W ten piątek liczy się. Lekarze oczekują po tym jaśniejszych wskazówek.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że szczepionki mRNA COVID-19 produkowane przez firmy Pfizer i Moderna mogą powodować zapalenie serca, szczególnie u młodych dorosłych.

|| Aktualizacje dotyczące COVID-19 | Najnowsze numery Maryland | zostać przebadanym | Informacje o szczepionkach ||

Jeden z lekarzy powiedział, że zapalenie serca może być spowodowane przez niektóre szczepionki – wiadomo, że wywołuje je szczepionka przeciwko ospie. Teraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają, czy szczepionki mRNA COVID-19 również działają.

„Nie udało im się jednoznacznie powiązać związku przyczynowego” – powiedział dr Amish Adalja z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. „To, co teraz zaobserwowali, to związek, który wydaje się uzyskiwać nieco silniejsze dowody”.

Silniejsze dowody na to, że szczepionka mRNA COVID-19 firmy Pfizer i Moderna może powodować zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie osierdzia oraz zapalenie wsierdzia, zwłaszcza u mężczyzn w wieku od 16 do 24 lat.

„Może z powodu stanu zapalnego, który pojawia się po otrzymaniu szczepionki, reakcja immunologiczna może nie tylko wytworzyć przeciwciała i limfocyty T przeciwko COVID-19, ale może również wywołać pewne reakcje przeciwko częściom mięśnia sercowego i prawdopodobnie taka jest hipoteza i to już coś” – powiedział Adalja.

CDC od kwietnia bada 475 przypadków osób w wieku poniżej 30 lat. Na dzień 31 maja 270 było hospitalizowanych i wypisanych, z których 15 jest nadal hospitalizowanych, a trzech pacjentów przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie wszystkie szczepionki zostały jeszcze połączone, a zdecydowaną większość uważa się za łagodne przypadki.

„Większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia będzie hospitalizowana, ponieważ hospitalizujemy osoby z bólem w klatce piersiowej i hospitalizujemy osoby, które mają dowody uszkodzenia serca na elektrokardiogramie lub badaniu krwi, więc leczenie w szpitalu nie jest sposobem, w jaki definiujemy tutaj ryzyko ”- powiedziała Adalja.

Każdy, kto jest zaniepokojony i ma ukończone 18 lat, może zamiast tego otrzymać szczepionkę Johnson & Johnson COVID-19, powiedziała Adalja, ale jest to bardzo rzadki potencjalny efekt uboczny i nadal zaleca wszystkim, nawet młodym dorosłym, szczepienie przeciwko COVID-19.

„Są tacy ludzie, którzy to popierają i myślę, że jest dobry powód, aby otrzymać pierwszą dawkę w tej grupie, a następnie być może drugą dawkę opóźnić, ponieważ istnieje hipoteza, że ​​być może ta druga dawka dodaje stan zapalny do pierwszej dawki, a jeśli odłóż to, będziemy kontynuować” – powiedziała Adalja. Korzyści ze szczepionki, ale stan zapalny zmniejszy się i będzie mniej prawdopodobne, że będziesz mieć te problemy.

CDC organizuje nadzwyczajne spotkanie w celu omówienia tej kwestii w piątek. Lekarze oczekują później jaśniejszych wskazówek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *