Momentem prawdy jest mecz Włoch z Ukrainą o bilet na Euro 2024

Momentem prawdy jest mecz Włoch z Ukrainą o bilet na Euro 2024

Leverkusen (Niemcy) (AFP) – Ponieważ wszyscy europejscy giganci futbolu zakwalifikowali się już do mistrzostw Euro 2024 w Niemczech, Włochy nie mają miejsca na błędy w meczu z Ukrainą w Leverkusen w poniedziałek (19:45 GMT): przegrana i obecni mistrzowie kontynentu muszą przejść dalej. Przerażający play-off.

Pierwsza zmiana: Ostatnia zmiana:

3 minuty

Bramkarz Gianluigi Donnarumma i jego koledzy z drużyny będą dokładnie w kraju gospodarza: po rosyjskiej inwazji Ukraina rozgrywała swoje własne mecze za granicą. W tej klasyfikacji grał na Słowacji, w Polsce, Czechach, a obecnie w Niemczech.

Na stadionie Bayer Leverkusen obie drużyny będą wspierane przez swoje społeczności z tej części Niemiec, w szczególności z dorzecza Ruhry.

Włochy, które zasługują na remis, zbliżają się do tego „finału” na drugim miejscu za Anglią, już zakwalifikowaną, Ukrainą (13), ale z lepszą różnicą bramek (+ 7 dla Włoch, +3 dla Ukrainy).

Remis byłby korzystny dla Włoch, które we wrześniu w Mediolanie wygrały pierwszy mecz 2:1.

Włoski napastnik Nicolo Zaniolo broni piłkę w meczu z Macedonią Północną, 17 listopada 2023 r. na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. © Filippo MONTEFORTE / AFP

Jeśli Ukraina, która w rundzie barażowej przegrała z Walią i nie wystąpi w mistrzostwach świata w 2022 roku, wygra, obecni mistrzowie Europy będą musieli przejść do rundy barażowej.

Wypadnięcie w tej rundzie to przekleństwo dla czterokrotnych mistrzów świata z dwóch ostatnich PŚ (2018 i 2022). Wśród potencjalnych konkurentów; Estonia, Polska, Walia lub Chorwacja, Katar – trzecie miejsce w 2022 r.

’Nie boimy się’

„Znamy problem, wiemy, jak ważny jest ten mecz, chcemy wygrać, więc nie musimy zadawać sobie pytań” – powiedział włoski trener Luciano Spalletti.

Włoski trener Luciano Spalletti zachęca swoich zawodników do meczu z Macedonią Północną, który odbędzie się 17 listopada w Rzymie
Włoski trener Luciano Spalletti zachęca swoich zawodników do meczu z Macedonią Północną, który odbędzie się 17 listopada w Rzymie © Filippo MONTEFORTE / AFP

Jego zespół pokazał w piątek dwie twarze w wygranym 5:2 meczu Rzymu z Macedonią Północną: pewny siebie w pierwszej połowie, prowadzony przez Federico Chiesę, który strzelił podwójną bramkę, oraz zdenerwowany w drugiej połowie, gdy jego rywale przegrywali 3:2. Z dwoma nowymi golami na koniec, które zaznaczają różnicę.

„Szczerze mówiąc, nie martwiliśmy się tym meczem. Zawsze wierzyliśmy, że wygramy” – powiedział pomocnik Interu Niccolò Parella.

„Oczywiście są rzeczy, które możemy poprawić, ale wiemy, do czego jesteśmy zdolni. Chociaż Ukraina to bardzo mocny technicznie zespół, musimy się zakwalifikować, aby obronić nasz tytuł” ​​– powiedział o zdobyciu trofeum na Wembley w 2021 roku przeciwko Anglii. .

Wygląda na to, że Spalletti zastąpi Domenico Berardiego i Giacomo Raspatoriego, którzy rozpoczęli grę w piątek, a Matteo Politano i Gianluca Scamacca w ataku, aby pokonać ukraiński zakaz.

Giovanni Di Lorenzo, zawieszony w meczu z Macedonią Północną, powróci do obrony, a Jorginho, który ponownie nie wykorzystał rzutu karnego, wniósł „swoją osobowość i doświadczenie w zarządzaniu zespołem”, mówi Spalletti.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *